Liga Siatkówki Kobiet. Polski Cukier Muszynianka bardzo szybko pokonał Legionovię

Polski Cukier Muszynianka wygrał w Legionowie
Polski Cukier Muszynianka wygrał w Legionowie Artur Bogacki
W meczu rozegranym awansem z weekendowej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Polski Cukier Muszynianka bardzo pewnie pokonał w czwartek na wyjeździe Legionovię 3:0. Spotkanie trwało tylko godzinę i 17 minut.

Wyżej klasyfikowane muszynianki liczyły na sukces, ale taki przebieg meczu zapewne zaskoczył także je. Przecież ekipa z Legionowa w poprzedniej kolejce pokonała w Krakowie mocniejszego Trefla Proximę. A teraz opór potrafiła postawić tylko w jednym secie.

Pierwszą partię miejscowe gładko przegrały, bo popełniły mnóstwo błędów. Było: 2:7, 7:15, 12:23. W drugim secie wyraźnie się poprawiły. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a w końcówce było bardzo gorąco. Legionovia była w lepszej sytuacji (22:20, 23:22), by po chwili musieć bronić setbola. Dwukrotnie się to jej udało, lecz następnie punkty w ataku Moniki Bociek i Mariji Karakaszewej przechyliły szalę na stronę gości.

W trzecim secie miejscowe na początku jeszcze zdobyły się na groźny zryw - od 2:7 do 6:7. Wkrótce było 6:11 i muszynianki nie dały się dognić. A od stanu 12:16 zdobyły aż 8 "oczek" z rzędu, by po chwili zakończyć mecz. MVP spotkania wybrano Aleksandrę Wójcik, a najwięcej punktów dla "Mineralnych" zdobyła Maja Savić (10).

Legionovia - Polski Cukier Muszynianka 0:3 (15:25, 25:27, 14:25)