JCZ
Bayer Leverkusen - Atletico Madryt 2:4
Bayer Leverkusen - Atletico Madryt 2:4 AFP/East News
Liga Mistrzów. Otwarty mecz w Leverkusen. Bayer po pełnych pasji 90 minutach przegrał z Atletico Madryt 2:4 (0:2). Ozdobą spotkania było trafienie Saula Nigueza.

Bayer z Chicharito, Bellarabim, Brandtem czy Kamplem nie był faworytem, ale też nie skazywano go na pożarcie. Tymczasem na przerwę Atletico schodziło już z dwoma golami zaliczki. Pierwszy padł w 17 minucie, gdy Saul Niguez znalazł miejsce na prawym boku i kopnął w stylu Arjena Robbena, czyli lewą nogą w długi słupek.

Druga bramka dla zespołu Diego Simeone to już efekt pracy Kevina Gameiro. Francuz pobiegł do piłki odzyskanej w środku pola, ściągnął na siebie uwagę dwóch obrońców, a potem podał na wolne pole do swojego rodaka, Antoine'a Griezmanna, który dopełnił formalności precyzyjnym uderzeniem (po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki).

Atletico grało pewnie, dążyło do trzeciego gola i zamknięcia meczu, ale na początku drugiej części dało się zaskoczyć. Bayer już w pierwszych części pokazał, że potrafi grać kombinacyjne. Udokumentował to zaś kontaktową bramkową w 48 minucie, kiedy to Karim Bellarabi wykorzystał dośrodkowanie od Benjamina Henrichsa (akcję zapoczątkował Kevin Kampl spychając Atletico do defensywy).

Długo się jednak Bayer nie cieszył z trafienia. W 58 minucie na 3:1 dla Atletico strzelił bowiem z rzutu karnego Gameiro. Czy faul na nim był w polu karnym, czy przed? Gospodarze mieli wątpliwości, ale sędzia William Collum (Szkocja) od razu wskazał na jedenasty metr.

Na tym strzelanie się nie zakończyło. Bayer niefortunną interwencją Stefana Savicia (wrzucał Julian Brandt) wcisnął gola na 2:3, ale to do Atletico należało ostatnie zdanie - chwilę przed końcem głową na 4:2 wynik ustalił wprowadzony Fernando Torres.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Kevin Gameiro

Statystyki z meczu Bayer - Atletico
Statystyki z meczu Bayer - Atletico UEFA

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Bayer poszedł na wymianę z Atletico i źle na tym wyszedł. Sześć goli - Gol24