Koszykówka. Wisła Can-Pack Kraków rozgromiła Widzew Łódź [ZDJĘCIA]

Justyna Krupa
Mecz Wisła - Widzew.
Mecz Wisła - Widzew. Andrzej Banas / Polska Press
Koszykarki mistrza Polski nie dały szans przedostatniej ekipie Basket Ligi Kobiet.

W starciu z łodziankami do gry po blisko miesięcznej przerwie wróciła liderka Wisły Ewelina Kobryn. Był to powrót niezwykle udany, bo Polka imponowała skutecznością, energicznie walczyła też na tablicach. Widać było po środkowej, że stęskniła się za koszykówką.

Pierwszy ligowy występ po swoim długim rozbracie z parkietem zaliczyła też Rumunka Claudia Pop, która dwa ostatnie mecze grała w Eurolidze.

Ekipa 'Białej Gwiazdy' grała w sobotnie popołudnie bardzo zespołowo. Choć w pierwszej połowie żadna z krakowianek nie zanotowała więcej, niż 6 oczek, jako drużyna dosłownie zdeklasowały łodzianki. Wynik do przerwy - 42:14 - mówił sam za siebie. Widzew w ataku prezentował się wyjątkowo słabo, a w obronie nie był w stanie poradzić sobie z dobrze funkcjonującą krakowską maszyną.

Po przerwie łodzianki zaczęły w końcu punktować na bardziej przyzwoitym poziomie, ale nie były w stanie uniknąć wysokiej porażki.
A wiślaczki poprawiły sobie nastroje po ostatnich dwóch nieudanych spotkaniach. Najlepiej punktującą zawodniczką w ekipie mistrzyń Polski była właśnie Kobryn, która do 15 oczek dorzuciła jeszcze 11 zbiórek, a więc zaliczyła double-double. W końcu niezły występ, okraszony trzema trafieniami 'za trzy' zanotowała też Amerykanka Meighan Simmons, co powinno dodać jej nieco pewności siebie.

Wisła Can-Pack Kraków - Widzew Łódź 80:45
(23:7, 19:7, 17:18, 21:13)