Klasa A, Oświęcim. W Rajsku nie myślą o stylu

Przy piłce Bartłomej Ryś (Rajsko)
Przy piłce Bartłomej Ryś (Rajsko) Fot. Jerzy Zaborski
Rajsko, jeden z faworytów oświęcimskiej klasy A, zgodnie z planem pokonało Przeciszovię (4:0). Styl zszedł na drugi plan, bo najtrudniejsze mecze dopiero przed nim.

Rozpoczęło się zgodnie z planem, bo po „klepce” Skiernika z Opalą do siatki trafił ten drugi. Kibice, którzy czekali na kolejne gole gospodarzy, czuli się zawiedzeni.

Niewiele brakowało, a przed przerwą mecz rozpocząłby się od nowa, bo po strzale Sergiela piłka odbiła się od poprzeczki.

Dopiero po przerwie, po zagraniu ręką przez leżącego na murawie Mycyka, sędzia przyznał miejscowym karnego, którego na gola zamienił Sebastian Baluś. - Ten gol odciął nam „prąd” - przyznał Jarosław Chowaniec, trener przeciszowian.

Miejscowi tymczasem podkręcili tempo. Po zagraniu od Artura Czarnika sam przed bramkarzem znalazł się Mika i szansy nie zmarnował. Ten sam zawodnik postawił pieczęć na sukcesie miejscowych, trafiając w „okienko”. - Styl nie był najlepszy, ale spuszczamy na niego zasłonę milczenia – ocenił Grzegorz Pławny, dyrektor sportowy Rajska.

Rajsko – Przeciszovia 4:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Opala 5, 2:0 Baluś 60 karny, 3:0 Mika 62, 4:0 Mika 90.

Rajsko: Gielarowski (80 Kołacz) – Sieczko, Welber, Baluś, Zimnal - Scąber (55 Ryś), Czarnik, Matwiejczuk (60 Matlak), Opala (Bąk) – Skiernik (65 Piskorz), Mika.

Przeciszovia: Kościelnik – Kyrcz, Mycyk, Pawela, Jakub Chowaniec - Samek (60 Kasperek), Migdałek, Żabiński, Matla – Sergiel, Tobik.

Sędziował: Piotr Nosal (Oświęcim). Żółte kartki: Czarnik, Welber, Ryś, Mika – Jakub Chowaniec, Matla. Widzów: 150.

Inne mecze:

Bulowice – Górnik Brzeszcze 1:6, Piotrowice – Bobrek 2:4, Hejnał Kęty – Zgoda Malec 5:1, Skawa Podolsze – Soła Łęki 0:4, Solavia Grojec – Strumień Polanka Wielka 0:1.