Katarzyna Niewiadoma zaczęła sezon od 7. lokaty

Katarzyna Niewiadoma
Katarzyna Niewiadoma Anna Kaczmarz
Polka jeżdżąca w barwach grupy Canyon-SRAM zajęła takie miejsce w 4-dniowym wyścigu Setmana Ciclista Valenciana.

Podczas ostatniego etapu hiszpańskiego wyścigu Polka uplasowała się w czołówce. Zawodniczki miały dopokonania 118 kilometrów wokół Benidormu. Musiały trzykrotnie zmagać się z trudnym podjazdem. Już na początku ścigania peleton pękł na dwie grupy, a Niewiadoma znalazła się wśród czołowych zawodniczek.

Z czasem wyodrębniła się najlepsza dziesiątka w której jechała Polka. Doszło do finiszu całej grupki, w której najszybsza była
koleżanka z grupy Niewiadomej - Brytyjka Hanny Barnes. Ona też triumfowała w całym wyścigu. Przejechała metę w czasie 3:07.29, a Polka minęła "kreskę" 3 s później.

W klasyfikacji generalnej Barnes wyprzedziła Asleig Moolman Pasio z RPA z grupy Cervelo-Bigla o 17 s i Hiszpankę Alicie Gonzalez z Movistaru o 25. Niewiadoma uplasowała się na 7. pozycji, tracąc 34 s do zwyciężczyni.