IV liga: wyniki meczów z 19 sierpnia

Kamil Jeleń (Górnik Wieliczka)
Kamil Jeleń (Górnik Wieliczka) Tomasz Bochenek
Orzeł Ryczów, pokonując Orła z Krakowa 3:0, zdobył swoje pierwsze punkty w IV-ligowej przygodzie. Inny beniaminek grupy zachodniej małopolskiej, KS Olkusz, też miał dziś powody do zadowolenia, bo do remisu w spotkaniu z Iskrą w Kleczy - 2:2 - doprowadził w doliczonym czasie gry. Tego wartościowego gola zdobył Konrad Spurna.

W Górniku Wieliczka kluczową rolę odegrał natomiast Jakub Downar-Zapolski, zmiennik. Kilka minut po tym, jak w II połowie meczu z Michałowianką pojawił się na boisku, strzelił bramkę na 1:1. A w 75 min dał swojej drużynie zwycięstwo.

Liderem został dziś Dalin Myślenice. Czy pozostanie nim po wszystkich spotkaniach 3. kolejki, przekonamy się w niedzielę, kiedy swój mecz rozegra Clepardia.

IV liga, grupa zachodnia - 3. kolejka

Jutrzenka Giebułtów - Hutnik Kraków 4:1 (2:0). Bramki: 1:0 Balawender 5, 2:0 Wojdała 27, 3:0 Wojdała 56, 4:0 Wojdała 62, 4:1 Pachowicz 84.

TS Węgrzce - Wiślanka Grabie 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 Furga 37 karny, 0:2 Kiwacki 56, 0:3 Zięba 73, 1:3 Michniak 90+2.

Unia Oświęcim - Dalin Myślenice 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 Skrzypiec 43 samob.

Iskra Klecza - KS Olkusz 2:2 (2:1) Bramki:0:1 Spurna 9, 1:1 M. Kasprzyk 18 samob., 2:1 Barcik 28, 2:2 Spurna 90+6.

Michałowianka - Górnik Wieliczka 1:2 (0:0). Bramki: 1:0 Wilk 48 karny, 1:1 Downar-Zapolski 64, 1:2 Downar-Zapolski 80.

Orzeł Ryczów - Orzeł Piaski Wielkie 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 Drobniak 18, 2:0 Włosiak 38, 3:0 Drobniak 82.