II liga koszykarzy: Porażka Wisły Kraków w Bytomiu

Pawel Panus
Pawel Panus
Koszykarze Wisły (w czerwonych strojach) walczą w tym sezonie o utrzymanie
Koszykarze Wisły (w czerwonych strojach) walczą w tym sezonie o utrzymanie Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polskapresse
Na raty rozgrywana jest 16. kolejka w drugiej lidze koszykarzy, w grupie C. Na jej inaugurację KK Polonia Bytom pokonała Wisłę Kraków 83:68 (26:16, 20:16, 25:16, 12:20).

Punkty dla Wisły zdobyli: Żaczek 20, Łucka 10, Chrabota 9, Wojciechowski 8, Rerak 7, Gorgoń 6, Natkaniec 3. Mecz miał jednostronny przebieg i walcząca o awans Polonia wygrała bardzo przekonujaco. Dość powiedzieć, że po 5 minutach Polonia prowadziła 10:0. Wysoka przewaga gospodarzy utrzymywała się do połowy drugiej kwarty. W 18 min miejscowi prowadzili wprawdzie "tylko" 33:28, ale szybko opanowali sytuację. Osiem minut później było już 62:40 i w końcówce koszykarze ze Śląska wyraźnie spuścili z tonu.

Materiał oryginalny: II liga koszykarzy: Porażka Wisły Kraków w Bytomiu - Dziennik Polski