I liga siatkarzy. Zawodnicy AGH Kraków przegrali pierwszy mecz półfinału play-off z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jest spory niedosyt

Joanna Urbaniec / Polskapress
W pierwszym meczu półfinału play-off I ligi zespół AGH Kraków przegrał na wyjeździe 1:3 z faworyzowaną Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Lepiej zaczęli goście, już przy stanie 2:5 gospodarze poprosili o czas. Pomogło, bo po powrocie na parkiet zdobyli 5 punktów z rzędu, a następnie prowadzili już 11:7. Gra obu zespołów falowała, Lechia odskakiwała na 3-4 pkt (15:11), a krakowianie po seriach odrabiali stratę lub zbliżali się na "oczko". Przewagę udało się uzyskać przy zagrywce Sebastiana Matuli, po jego asie było 20:21. Gdy po chwili takim samym wyczynem popisał się Jan Fornal, na tablicy wyświetlił się wynik 21:23.

W końcówce gościom pomógł błąd sędziów. Po ataku Wiktora Musiała nie dostrzegli, że piłka, zanim spadła w aut, trafiła w głowę Arkadiusza Żakietę, więc było 22:24. Krakowianie wykorzystali już pierwszego setbola, dzięki blokowi Żakiety i Marcina Kani.

Drugą partię goście zaczęli podobnie (2:5), ale - tak jak wcześniej - Lechia szybko objęła prowadzenie (8:6 po asie). Gra wyrównała się na kilka minut, ale to gospodarze cały czas prowadzili. A w drugiej części seta znacznie powiększyli przewagę: 17:13, 21:14, wygrywając do 16.

W trzecim secie Lechia prowadziła 7:4, lecz krakowianie ją dogonili - 13:13. Faworyt znów odskoczył (19:16) i ponownie stracił przewagę (19:19). Kolejna ucieczka (od 20:20 do 23:20) przyniosła już pełne powodzenie, a po asie Neroja miejscowi wygrali tę odsłonę.

Akademicy spod Wawelu nie odpuścili. W czwartej partii prowadzili trzema punktami (7:10), potem powiększyli przewagę do 7 "oczek" (od 10:12 do 11:18, m.in. sprytny plas w trudnej sytuacji Jana Fornala). Wydawało się, że można się szykować do tie-breaka. Do tego jednak nie doszło. Gospodarze walczyli, zbliżyli się w końcówce na 2 "oczka", od stanu 21:24 obronili trzy setbole (24:24 po asie Neroja), później jeszcze dwa kolejne. A następnie wygrali do 26.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - AGH Kraków 3:1 (22:25, 25:16, 25:21, 28:26)