I liga koszykarzy: AGH Kraków wygrał z Astorią

Pawel Panus
Pawel Panus
Bartosz Wróbel (w czarnym stroju) trzykrotnie trafił za trzy punkty
Bartosz Wróbel (w czarnym stroju) trzykrotnie trafił za trzy punkty Adrian Wykrota
Podopieczni Wojciecha Bychawskiego pokonali rywala, z którym walczyć będą o uniknięcie degradacji.

Bardzo ważny dla obu ekip mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy po kilku minutach objeli prowadzenie 14:7. Dobrze dysponowani tego dnia rzutowo krakowianie zdołali najpierw odrobić straty, a potem wyjść na prowadzenie 26:18. Astoria nie składała broni i w drugiej kwarcie, głównie dzięki skutecznej grze Gospodarka, zaczęła odrabiać straty. Goście po 17 minutach prowadzili 43:38.

Trudną sytuację AGH pogłębił fakt, że w III kwarcie kontuzji doznał Maciej Maj i czołowy center ligi musiał opuścić parkiet. Trener Bychawski popatrzył w kierunku ławki. W odwodzie został mu tylko Rafał Zgłobicki. Dostał on szansę i zagrał najlepszy mecz w sezonie. Miał wsparcie w trafiającym za trzy punkty Bartoszu Wróblu i AGH bez swojego lidera wyszło na 10-punktowe prowadzenie. Nie oddało go już do końca, odnosząc dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

AGH Kraków – Astoria Bydgoszcz 91:83 (26:18, 18:27, 26:13, 21:25)
Punkty dla AGH: Włodarczyk 21, Wróbel 18, Maj 15, Zgłobicki 12, Zych 8, Podworski 7, Krawczyk 5, Koperski 3, Borówka 2.
Sędziowali: Adam Krasuski, Krzysztof Krajewski i Mateusz Tychowski. Widzów: 200.

Materiał oryginalny: I liga koszykarzy: AGH Kraków wygrał z Astorią - Dziennik Polski