Hokejowe MŚ: Rosja zdobyła brązowy medal [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Hokeiści Rosji zdobyli brązowy medal w mistrzostwach świata elity, pokonując USA 7:2.

Pojedynek o trzecie miejsce zaczął się od ataków ekipy USA, ale pierwsi gola w 7 min zdobyli gospodarze, a po 14 min było już 2:0. Oba gole padły po atomowych strzałach z dystansu Wiaczesława Wojnowa i Siergieja Mozajkina.

W drugiej tercji Rosjanie byli znowu bardziej skuteczni, zdobyli trzy gole, Amerykanie odpowiedzieli jednym trafieniem. W ostatnich 20 minutach gospodarze swoją wygraną przypieczętowali dwoma gola. Ostatnią dla nich bramkę zdobył na 8 sekund przed końcową syreną Wadim Szipaczow, który wygrał klasyfikację kanadyjską z 18 punktami, na co złożyło się 6 goli i 12 asyst.

Brąz w mistrzostwach świata Rosjanie wywalczyli trzeci raz.