Hokejowe MŚ: Kanada wygrała z USA i zagra w finale [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Drugim finalistą na hokejowych mistrzostwach świata elity została Kanada, która pokonała USA 4:3. W niedzielę w wielkim finale Kanada zagra z Finlandią, o brązowy medal zmierzą się Rosja i USA.

Kanadyjczycy byli faworytami tego półfinału i po pierwszej tercji prowadzili 2:0, po golach z dobitki Brenda Gallaghera i Brada Marchanda, który wykończył efektowną akcję.

Na drugą tercję Kanadyjczycy wyszli rozluźnieni, zbyt pewni siebie. Tymczasem zespół USA ruszył do ataku i efektem były trzy gole strzelone w siedem minut. Najpierw 18-latek Austin Metthews mocnym strzałem zdobył kontaktową bramkę. Potem obrońca Dawid Warsofsky oddał tak piekielnie mocny strzał, że sędziowie nie zauważyli, że krążek odbił się od wewnętrznej siatki i wypadł przed bramkę. Ale analiza wideo pokazała, że krążek był w bramce.

Potem Tayler Moote`a z bliska wepchnął krążek do siatki. Kanadyjczycy byli w szoku, pozbierali się dopiero po kilku minutach i pod koniec tercji, grając w przewadze, wyrównali. Na początku ostatniej odsłony obrońca Ryan Ellis popisał się soczystym strzałem w „okienko” i było 4:3. W ostatnich pięciu minutach Amerykanie mieli trzy świetne okazje, ale znakomicie bronił kanadyjski bramkarz Cam Talbot.

Kanada – USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0), 1:0 Gallagher 9, 2:0 Marchand 19, 2:1 Matthews 22, 2:2 Warsofsky 24, 2:3 Motte 29, 3:3 Brassard 36, 4:3 Ellis 42.