Hokej. W meczu na szczycie Comarch Cracovia uległa GKS Tychy [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
W starciu dwóch najlepszych drużyn ekstraligi Comarch Cracovia przegrała na swoim lodowisku z GKS Tychy 1:4. Rywale awansowali na 1. miejsce w tabeli.

Od pierwszych minut tempo gry było szybkie, akcje przenosiły się błyskawicznie spod jednej bramki pod drugą. W 7 min nowo pozyskany przez GKS reprezentant Estonii Andrej Makrow stał sam przed bramką, ale jego strzał fantastycznie obronił Rafał Radziszewski. „Pasy” odpowiedziały mocnymi strzałami Damiana Kapicy i Lukasa Ziby.

W 13 min goście objęli prowadzenie, Cracovia grała w osłabieniu i mocnym strzałem z dystansu Peter Kubosz trafił do siatki. Ale gospodarzem odpowiedzieli po 85 sekundach golem, w zamieszaniu krążek przejął nowy gracz Cracovii 7-krotny reprezentant Słowacji Tomasz Sykora i pokonał Stefana Żigardego. Piękny gol w debiucie.

Na początku drugiej odsłony zaspała obrona gospodarzy, pozostawiła bez opieki Bartłomieja Jeziorskiego, który pojechał sam na bramkę. Jego strzał Radziszewski zdołał jeszcze sparować, ale przy dobitce był bezradny. Po tym golu częściej atakowała Cracovia, Tychy odgryzały się groźnymi kontrami. Krakowianie dwukrotnie byli bliscy doprowadzenia do remisu, najpierw Krystian Dziubiński, potem Damian Kapica.

W 42 min z ostrego kąta mocno strzelił Petr Sinagl, krążek otarł się o słupek bramki gości. W minutę później padł kuriozalny gol: po strzale Jarosława Rzeszutki krążek zatrzymał się na siatce nad bramką. Usiłował go stamtąd wybić Krystian Dziubiński, ale uczynił to tak niefortunnie, że wepchnął krążek tułowiem do swojej bramki! W trzy minuty później gospodarzy dobił Kubosz, zdobywając swego drugiego gola.

Po tej porażce krakowianie stracili fotel lidera. Na trzy mecze przed końcem rundy zasadniczej GKS Tychy ma nad nimi 2 punkty przewagi.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Bramki: 0:1 Kubosz (Vitek) 13, 1:1 Sykora (Chovan, Dutka) 14, 1:2 Jeziorski (Komorski) 22, 1:3 Rzeszutko (Bryk) 43, 1:4 Kubosz (Kristek, Zatko) 46.

Cracovia: Radziszewski – Noworyta, Rompkowski, Kapica, Dziubiński, Urbanowicz – Kruczek, Wajda, Domogała, Słaboń, Drzewiecki – Zib, Novajovsky, Kalus, McPherson, Sinagl – Dutka, Dąbkowski, Chovan, Wróbel, Sykora

Tychy: Żigardy – Kubosz, Zatko, Makrow, Kristek, Kolusz – Bryk, Kotlorz, Witecki, Semorad, Bepierszcz – Kolarz, Górny, Jeziorski, Komorski, Vitek – Pociecha, Gazda, Woźnica, Rzeszutko, Bagiński.

Sędziował: Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 8–12 min. Widzów: 2100.