HOKEJ: Kanada wygrywa i jest bliżej Pucharu Świata

Andrzej Stanowski
Rywalizacja w Pucharze Świata trwa do dwóch zwycięstw
Rywalizacja w Pucharze Świata trwa do dwóch zwycięstw Nathan Denette
W pierwszym finałowym meczu III Hokejowego Pucharu Świata Kanada pokonała team Europy 3:1. Jeśli w czwartek w nocy Kanadyjczycy wygrają drugi mecz zdobędą puchar.

To był pojedynek na bardzo wysokim poziomie, a zespół Europy postawił gospodarzom wysoko poprzeczkę. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla drużyny „Klonowego Liścia”, już w 3 minucie po szybkiej dwójkowej akcji Brand Marchand trafił do siatki, przy golu asystował Sidney Crosby. Europejczycy wielokrotnie zagrażali bramce Kanady, ale świetnie bronił Corey Price. W 14 minucie doświadczony, 39-letni obrońca słowacki Zdeno Chara zgubił krążek przy wyprowadzaniu akcji, poszła kontra i Steven Stamkos podwyższył na 2:0.

W drugiej tercji trwała nadal zacięta, wyrównana walka. W 28 minucie Europa dopięła celu, w zamieszaniu najwięcej sprytu wykazał Słowak Tomas Tatar. Decydujący cios Kanada zadała w 50 minucie, po kapitalnej akcji pierwszego ataku Patrice Bergeron zdobył trzeciego gola, znowu asystę zaliczył Crosby, który jest najskuteczniejszym graczem turnieju, ma trzy bramki i sześć asyst.

Kanada – Europa 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Bramki: 1:0 Marchand 3, 2:0 Stamkos 14, 2:1 Tatar 28, 3:1 Bergeron 50.