Sport

    Hokej. Gol Jana Daneczka dał Unii Oświęcim sukces w Gdańsku

    Hokej. Gol Jana Daneczka dał Unii Oświęcim sukces w Gdańsku

    Zdjęcie autora materiału
    Jerzy Zaborski

    Aktualizacja:

    Gazeta Krakowska

    Jan Daneczek zdobył jedyną bramkę dla Unii Oświęcim podczas wyprawy do Gdańska, która zapewniła liderowi grupy słabszej hokejowej ekstraklasy wygraną

    Jan Daneczek zdobył jedyną bramkę dla Unii Oświęcim podczas wyprawy do Gdańska, która zapewniła liderowi grupy słabszej hokejowej ekstraklasy wygraną nad miejscową Automatyką. ©Fot. Jerzy Zaborski

    Liderująca w grupie słabszej hokejowej ekstraklasy Unia Oświęcim wygrała w Gdańsku z miejscową Automatyką 1:0, przerywając jej serię dwóch zwycięskich spotkań. Gdańszczanie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pod wodzą Białorusina Andrieja Kowaliewa. Ich bramki strzegł Tomasz Witowski, który sezon rozpoczynał w bytomskiej Polonii.
    Jan Daneczek zdobył jedyną bramkę dla Unii Oświęcim podczas wyprawy do Gdańska, która zapewniła liderowi grupy słabszej hokejowej ekstraklasy wygraną

    Jan Daneczek zdobył jedyną bramkę dla Unii Oświęcim podczas wyprawy do Gdańska, która zapewniła liderowi grupy słabszej hokejowej ekstraklasy wygraną nad miejscową Automatyką. ©Fot. Jerzy Zaborski

    Pechowo rozpoczęło się to spotkanie dla Artura Budzowskiego, który bezpardonowo został zaatakowany kolanem przez Zacharego Josephnera. Gdańszczanin został odesłany do szatni, ale goście nie potrafili zamienić na gola pięciominutowej przewagi.

    Przyjezdni rozkręcali się z każdą minutą. Brakowało im jednak precyzji. Damian Piotrowicz trafił w słupek (19 min), a chwilę później spudłował Peter Tabaczek. To mogło się zemścić tuż przed pierwszą przerwą, Kastel-Dahl uderzył prosto po buliku, lecz Michał Fikrt był na posterunku.

    Prawdziwa walka rozgorzała po przerwie. W głównych rolach wystąpili obaj bramkarze. Wśród gości zawodzili nawet hokeiści zazwyczaj nadający ton grze, jak Martin Kasperlik, który pod koniec drugiej odsłony zmarnował dwie wyborne okazje. Wreszcie Jan Daneczek wykorzystał okres gry w przewadze, gdy karę odsiadywał Wachowski i w zamieszaniu wepchnął krążek do siatki.

    Jednak oświęcimianie sami wpędzali się w kłopoty, bo potem kary złapali Wanat i Malicki. W przypadku tego drugiego była to 55 min, więc trener gości wziął czas. Jednak oświęcimianie mądrze się bronili.

    Na 47 s przed końcem gdańszczanie wzięli czas. Ich trener wycofał bramkarza, ale ta pokerowa zagrywka omal nie skończyła się stratą gola. Radom Haas zbyt długo zwlekał ze strzałem, więc został zablokowany.

    Automatyka Gdańsk – Unia Oświęcim 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
    Bramka:
    0:1 Daneczek (Piotrowicz) 49.

    Automatyka: Witkowski – Kantor, Josephner; Steber, Polodna, Skutchan – Nowak, Wachowski; Pesta, Kastel-Dahl, Nasca – Lehmann, Dolny; Marzec, Maciej Rompkowski, Stróżyk – Różycki, Gościński, Szczerbakow.

    Unia: Fikrt – Vosatko, Bezuszka; Kowalówka, Daneczek, Piotrowicz – Kysela, Gabryś; Kasperlik, Haas, Tabaczek – Gębczyk, Saur; Budzowski, Wanat, Malicki – Szewczyk, Paszek, Wojtarowicz.


    Sędziował: Paweł Meszyński (Warszawa). Kary: 35 minut (w tym kara meczu dla Zacharego Josephnera za taka kolanem) - 10 minut. Widzów: 1200.

    Inne mecze, grupa silniejsza: TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 4:5 po dogrywce, JKH GKS Jastrzębie – Orlik Opole 2:3; Tempish Polonia Bytom – GKS Tychy 1:3.

    Grupa słabsza:
    W drugim meczu:
    Nesta Mires Toruń – Tauron GKS Katowice 6:5 po dogrywce. Pauza: SMS U20 PZHL Sosnowiec.

    1.GKS Tychy..................29.....75......139-52
    2.Comarch Cracovia........29....67......139-69
    3.Tatryski Podhale..........29....56......117-82
    4.Polonia.......................29....47........72-73
    5.PGE Orlik....................29....42........98-83
    6.JKH Jastrzębie.............29...38.........81-81

    ------------------------------------------------------------------
    7.Unia...........................27....53........95-68
    8.GKS Katowice..............27....39........74-74
    9.Nesta Toruń.................28....26........100-131
    10.Automatyka.................27.....21........76-112
    11.SMS U20.....................27......1..........40-206





    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lotto Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Lechia Gdańsk Live 22 43 13 4 5 35-25
    2 Jagiellonia Białystok Live 22 42 13 3 6 41-23
    3 Legia Warszawa Live 22 38 11 5 6 45-25
    4 Lech Poznań Live 22 38 11 5 6 35-19
    5 Zagłębie Lubin Live 21 34 9 7 5 29-22
    6 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 22 34 10 4 8 25-30
    7 Pogoń Szczecin Live 22 30 7 9 6 34-29
    8 Korona Kielce Live 22 29 9 2 11 31-42
    9 Wisła Kraków Live 22 28 8 4 10 32-36
    10 Arka Gdynia Live 22 26 7 5 10 24-29
    11 Śląsk Wrocław Live 22 26 6 8 8 22-30
    12 Cracovia Live 22 25 5 10 7 31-28
    13 Wisła Płock Live 22 25 6 7 9 28-32
    14 Piast Gliwice Live 22 22 5 7 10 22-38
    15 Ruch Chorzów Live 22 19 7 2 13 31-39
    16 Górnik Łęczna Live 21 18 4 6 11 21-39

    Tabela Orlen Ligi siatkarek

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1 Chemik Police 20 57 60:13 1751:1389
    2 Impel Wrocław 21 53 57:21 1835:1540
    3 Grot Budowlani Łódź 20 46 52:21 1678:1452
    4 Developres SkyRes Rzeszów 21 42 48:28 1759:1501
    5 MKS Dąbrowa Górnicza 21 37 46:35 1716:1679
    6 ŁKS Commercecon Łódź 20 28 36:43 1696:1771
    7 Muszynianka Muszyna 21 25 35:48 1705:1838
    8 Pałac Bydgoszcz 20 25 35:43 1645:1708
    9 Enea PTPS Piła 19 23 29:41 1455:1544
    10 KSZO Ostrowiec SA 21 20 33:52 1714:1860
    11 Atom Trefl Sopot 19 18 27:44 1478:1599
    12 Giacomini Budowlani Toruń 21 18 26:49 1529:1732
    13 Legionovia Legionowo 19 18 26:48 1497:1662
    14 BKS Bielsko-Biała 19 13 26:50 1540:1723

    Wideo