Gimnastycy zapewnili Małopolsce podium

Pawel Panus
Pawel Panus
W Drzonkowie zakończyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Małopolska zajęła w nich drugie miejsce w klasyfikacji medalowej (70 krążków: 19 złotych, 23 srebrne, 28 brązowych).

Rywalizacja trwała przez trzy miesiące. Reprezentanci naszego województwa zaczęli od wspaniałego występu szachistów, potem zachwycili judocy, głównie z Wolbromia, a na koniec wspaniałym finiszem popisały się gimnastyczki Sokoła i Wisły Kraków oraz gimnastycy AZS AWF Kraków. Do rywalizacji o medale przystąpiło około 2500 zawodniczek i zawodników.

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas liczenia klasyfikacji klubowej. Wyników gimnastyczek i judoków Wisły Kraków nie zsumowano i podczas ceremonii zakończenia „Biała Gwiazda” odebrała nagrodę za czwarte miejsce. Kilka dni później pomyłkę naprawiono i do Krakowa dotarł puchar za drugie miejsce w Polsce. Pierwszą lokatę zajął Kusy Szczecin. AZS AWF sklasyfikowany został na 17. miejscu, UKS Judo Wolbrom na 19., PTG Sokół Kraków na 25., UKS Dwójka Kraków był 26., a Korona Kraków 30.

Gimnastyczki sportowe Wisły zdobyły 19 medali na 30 możliwych. W juniorach do lat 13 startowały: Kaja Skalska, Daria Kowalska, Katarzyna Porąbka, Brygida Urbańska, Maja Skalska, Majka Majecka i Wiktoria Kulbicka, zaś w grupie do lat 11: Martyna Szumna, Julia Dudka, Joanna Mędrala, Amelia Stachura, Martyna Świątek i Amelia Nitychoruk. Na podium wśród gimnastyków AZS AWF stawali: Radosław Szymczyk, Maxymilian Rój, Szymon Chruściel, Szymon Kuźnicki, Filip Koperski a także Karol Kołodziejczyk i Filip Ślęzak z Korony.

W gimnastyce artystycznej trzeci rok z rzędu mistrzynią kraju została Magdalena Karcz z Sokoła, która w sumie zdobyła trzy złote krążki. Medale dla Sokoła zdobywały także Weronika Abratańska, Lena Włoch i Emilia Komarewicz. Sokół triumfował w klasyfikacji klubowej. W skokach na trampolinie 5. lokatę zajął UKS PMOS Chrzanów, a 12. Korona Olkusz.