Garbarnia słabsza od Legionovii [GALERIA]

Przemysław Mirek
Garbarnia Kraków musiała uznać wyższość Legionovii.
Garbarnia Kraków musiała uznać wyższość Legionovii. Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu 5. kolejki II ligi Garbarnia Kraków przegrała z Legionovią Legionowo 1:2. (1:0). Bramkę dla krakowskiego zespołu strzelił Wojciech Wojcieszyński.

W pierwszym kwadransie żadna z druzyn nie zdobyła wyraźnej przewagi. Bliżej objęcia prowadzenia była Garbarnia, ale strzał głową Wojciecha Wojcieszyński po dośrodkowaniu Filipa Wójcika został zablokowany.

W 22. minucie mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Wojciech Kalinowski, na posterunku był jednak Marcin Cabaj i wypiąstkował uderzenie na rzut rożny. W odpowiedzi kilka chwil później Wójcik otrzymał bardzo dobre podanie wpadł w pole karne i wymanewrował obrońcę, ale jego strzał był zbyt lekki by pokonać bramkarza gości.

Jeszcze w pierwszej połowie mocno z rzutu wolnego uderzał Krzysztof Kalemba, ale na posterunku był Dominik Pusek. Pomimo tego, że Garbarnia nie miała zbyt wielu okazji, to przed przerwą wyszła na prowadzenie. Wójcik uruchomił prawą stroną Mistrzyka, a ten dośrodkował w pole karne. Gdy wydawało się, że piłka jest za mocna dopadł do niej Sergiej Krykun, podał do Wojcieszyńskiego, a ten mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości.

Drugą połowę mocniej zaczęli przyjezdni. Po stracie w środku pola groźnie strzelał Mateusz Żebrowski, a chwilę później, po rzucie rożnym główkował Konrad Trzmiel. W 56. minucie Żebrowski dopiął swego i doprowadził do wyrównania. Z lewej strony dośrodkowywał Kalinowski, a niepilnowany pomocnik gości nie miał problemów z pokonaniem Cabaja.

Legionovia wyrównała i nie zamierzała na tym poprzestać. Raz po raz goście wyprowadzali kolejne ataki, a Garbarnia nie potrafiła sobie z tym poradzić. Bardzo dobrą sytuację miał Mateusz Zając, ale nie trafił w piłkę z bliskiej odległości. Patent na Garbarnię miał tego dnia jednak Żebrowski. Po kolejnym dośrodkowaniu od Kalinowskiego półwolejem wyprowadził zespół na prowadzenie, którego podopieczni Mirosława Jabłońskiego nie wypuścili do końca spotkania.

Garbarnia Kraków – Legionovia 1:2 (1:0).
Bramki: 1:0 Wojcieszyński 45+1, 1:1 Żebrowski 56. 1:2 Żebrowski 73.
Garbarnia: Cabaj – Mistrzyk, Garzeł, Kalemba, Górecki (60 Nieśmiałowski) – Wójcik, Masiuda (71 Kostrubała), Pietras, Krykun – Serafin (46 Ogar), Wojcieszyński.
Legionovia: Pusek – Grzelak, Wojcinowicz, Zając, Trzmiel – Żebrowski, Klak (62 Lukava), Koziara, Kalinowski (83 Rybkiewicz) – Kwiatkowski (88 Wajdzik), Mazurek (46 Zaklika).

Żółte kartki: Pietras, Kalemba oraz Trzmiel, Wajdzik.
Sędzia: Jacek Lis.