Krzysztof Kawa
Janusz Kołodziej wystartuje dzisiaj w barwach reprezentacji Polski
Janusz Kołodziej wystartuje dzisiaj w barwach reprezentacji Polski Mateusz Bosiacki / Gazeta Pomorska
W Lesznie zakończył się finałowy turniej indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Startowali w nim tarnowianin Janusz Kołodziej i Zbigniew Suchecki ze Speedway Wandy Instal Kraków. Zawody wygrał Patryk Dudek z Zielonej Góry przed Piotrem Pawlickim i Maciejem Janowskim. Czwarty był Krystian Pieszczek.

Kołodziej, przed którym dzisiaj występ w meczu towarzyskim Polska - Rosja w Krakowie, zdobył tylko 5 punktów (0, 3, 0, 2, 0) i zajął 12. miejsce. Jeszcze słabiej spisał się Suchecki, który wywalczył tylko 4 punkty (0, 0, 2, 0, 2) i został sklasyfikowany za plecami żużlowca Unii.

Obaj jeździli w kratkę. Kołodziej świetnie spisał się w 8. wyścigu, w którym pierwszy łuk najlepiej rozegrał Tomasz Jędrzejak, ale szybko prowadzenie objął tarnowianin i już nie dał się wyprzedzić. Natomiast Marcin Nowak, który zastąpił Jarosława Hampela zdołał wyprzedzić Sucheckiego (był to jego jedyny punkt w tych zawodach).

Bieg finałowy był powtarzany i dostarczył wielkich emocji. Pawlicki szalał po całym torze i robił, co mógł, by wyprzedzić Dudka. Nie udało mu się, bo zielonogórzanin, którego w niedzielę zobaczymy w meczu z Unią w Tarnowie, wytrzymał próbę nerwów.

Materiał oryginalny: Finał IMP na żużlu. Dudek mistrzem, Kołodziej z Unii Tarnów i Suchecki z Wandy Kraków daleko z tyłu - Dziennik Polski