Cracovia wygrała z Ruchem na zakończenie obozu

Erik Jendrisek
Erik Jendrisek Andrzej Banaś
Cracovia zakończyła zgrupowanie w Trzebnicy. Na koniec obozu „Pasy” wygrały 3:1 sparing z Ruchem Chorzów. Mecz odbył się w Rybniku-Kamieniu.

Cracovia zagrała bardzo poprawnie, szczególnie do przerwy, gdy wystąpił bardzo mocny skład. Niestety poważnej kontuzji kostki doznał Paweł Jaroszyński, który został po kwadransie gry odwieziony do szpitala. Jego występ w eliminacjach Ligi Europy („Pasy” grają w czwartek z macedońską Szkendiją Tetowo) stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Akcje krakowian świetnie się kleiły, znakomitymi podaniami popisywał się Marcin Budziński. Tylko przez pierwsze 10 min Ruch miał więcej z gry, potem do głosu doszli krakowianie. Po świetnym podaniu Jakuba Wójcickiego Erik Jendrisek doskonale złożył się do strzału głowa i pokonał Wojciecha Skabę. Niebawem słowacki napastnik „Pasów”, który grał na skrzydle, otrzymał doskonałe podanie od Budzińskiego, ograł bramkarza i strzałem z kąta ulokował piłkę w pustej bramce. W tej połowie Jendrisek mógł popisać się hat-trickiem, gdy lobował bramkarza po podaniu Damiana Dąbrowskiego, ale uczynił to za lekko.

Po przerwie trener Jacek Zieliński zmienił skład. Nie pozostało to bez wpływu na grę. Kontaktowego gola zdobył wprawdie strzałem w „okienko” Łukasz Hanzel, ale krakowianie nie wykorzystali kilku szans na podwyższenie wyniku. Marnował okazje szczególnie Anton Karaczanakow, który nie potrafił wpić piłki do siatki w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Z kolei po jego uderzeniach z wolnych raz obronił golkiper Ruchu, a w drugim przypadku piłka minęła słupek.

Jak wykorzystuje się sytuacje, pokazał Krzysztof Szewczyk, który stanął oko w oko z Jakubem Miszczukiem i posłał piłkę do siatki.
Nie grał Miroslav Covilo, który leczył uraz nogi, ale jego gra w czwartek nie jest zagrożona.

Ruch Chorzów - Cracovia 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Jendrisek 24, 0:2 Jendrisek 32, 1:2 Hanzel 75, 1:3 Szewczyk 89.
Ruch: Skaba (46 Miszczuk) - Konczkowski (46 Żmuda), Grodzicki (46 Cichocki), Lenartowski (46 Komarnicki), Oleksy (46 Koj) - Przybecki (46 Mazek, 72 Wagner), Surma (46 Iwański), Urbańczyk (30 Hanzel), Lipski (46 Bargiel), Moneta (36 Urbańczyk, 46 Walski) - Arak (46 Siedlik).
Cracovia: Sandomierski (46 Stępniowski) - Deleu (46 Pyrdek), Wołąkiewicz (46 Polczak), Litauszki (46 Sosnowski), Jaroszyński (16 Bejan, 65 Pestka) - Wójcicki (46 Wdowiak), Budziński (46 Lusiusz), Dąbrowski (46 Dimun), Cetnarski (46 Steblecki), Jendrisek (46 Karaczanakow) - Vestenicky (46 Szewczyk).