Cracovia przegrała z Pogonią Szczecin

Cracovia przegrała z Pogonią 1:2
Cracovia przegrała z Pogonią 1:2 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
Piłkarze Cracovii, którzy przebywają na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim ulegli w sparingu Pogoni Szczecin 1:2.

Krakowianie rozegrali trzeci sparing podczas letnich przygotowań. Trener Michał Probierz jak zwykle ostatnio zagrał na dwa składy, bo ma na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim bardzo dużo młodzieży. Rywale zagrali jednym składem bo wcześniej pokonali Piasta Gliwice 3:1. W zespole z Krakowa zadebiutował nowopozyskany bramkarz Słowak Michal Pesković. Pierwszego gola zdobył Mateusz Wdowiak. Po wrzutce z prawej strony jego strzał głową obronił Łukasz Załuska, ale wobec dobitki był już bezradny.

Po przerwie krakowianie mieli szansę na podwyższenie rezultatu, po podaniu Dawida Adamczyka w pole karne rywali wdarł się Krzysztof Szewczyk, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Z kolei po rzucie rożnym powstało zamieszanie na polu karnym Pogoni, ale piłkę spod nóg Sylwestra Lusiusza wyłuskał Jarzynka. Pogoń zdołała doprowadzić do wyrównania w 81 min, gdy piłkę z 8 m uderzył Dawid Kort. ten strzał był nie do obrony. Z kolei w doliczonym czasie gry szczecinianie wyszli z kontratakiem, "rozklepali" obronę Cracovii, a gola zdobył Adam Gyurcso.

Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Wdowiak 25, 1:1 Kort 81, 2:1 Gyurcso 90+2.
Pogoń: Załuska - Niepsuj, Rapa, Fojut, Nunes - Kort, Murawski, Cincadze (71 Matynia), Hołota, Gyurcso – Zwoliński.
Cracovia: Wilk - Deleu, Helik, Malarczyk, Pestka - Zenjov, Covilo, Dimun, Wdowiak - Vestenicky, Szczepaniak .
II połowa: Pesković - Kiebzak, Jarzynka, Ochał, Sowah - Lusiusz, Kanach, Adamczyk, Szewczyk, Cunta – Strózik.