Comarch Cracovia. Czy zdarzy się dzisiaj cud?

Andrzej Stanowski
Hokeiści Comarch Cracovii bronią w tym sezonie mistrzostwa Polski
Hokeiści Comarch Cracovii bronią w tym sezonie mistrzostwa Polski Andrzej Banaś
Sytuacja w górze tabeli ekstraklasy hokeja zrobiła się bardzo ciekawa. Oto lider GKS Tychy przegrał wysoko w Bytomiu z Polonią 0:4 i Comarch Cracovia traci teraz do tej drużyny tylko jeden punkt, czyli sprawa pierwszego miejsca w tabeli nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Ale nadal wszystko jest w rękach GKS - jeśli dzisiaj wygra u siebie z JKH Jastrzębie, będzie pierwszy po sezonie regularnym. Inne zagadki są już w ekstraklasie rozstrzygnięte, wiadomo, że Podhale w pierwszej rundzie play-off zagra z JKH Jastrzębie, a Polonia Bytom z Orlikiem Opole.

Trener Comarch Cracovii Rudolf Rohaczek spokojnie podchodzi do piątkowego (godz. 18.30) meczu z Polonia Bytom.

- Jestem zadowolony z środowego meczu w Nowym Targu, który wygraliśmy 5:3 -___mówi Rohaczek. - Graliśmy dobrze, szwankowała tylko skuteczność, bo po dwóch tercjach powinniśmy prowadzić kilkoma bramkami, a tak w trzeciej tercji zrobiło się nerwowo. Ale trzeba pochwalić zespół za bardzo dobrą grę w osłabieniu w trzeciej tercji, bo były minuty, że musieliśmy się bronić nawet w trójkę przeciwko piątce rywali. Teraz pozostaje nam tylko wygrać z Polonią i czekać na to, co zrobi GKS Tychy. Z Polonią na pewno nie będzie spacerku, czeka nas trudny mecz, dlatego musimy grać konsekwentnie i zdyscyplinowanie od pierwszej do ostatniej minuty. To będzie dla nas ważny sprawdzian przed _rozpoczynającymi się we wtorek play-off - dodaje trener, który w Nowym Targu testował nowe ustawienie dwóch ataków.

Gracze Cracovii też wykazują duży spokój dzisiejszą potyczką z Polonią Bytom. - Przyznam szczerze, że nawet nie patrzę w tabelę. Bo przecież to nie od nas zależy czy zajmiemy pierwsze miejsce w tabeli. Wiem tylko tyle, że mamy zrobić swoje i pokonać bytomian. Czy może zdarzyć się cud? W naszej ekstraklasie wszystko jest możliwe, choć porażka tyszan na swoim lodzie z JKH wydaje się bardzo mało prawdopodobna. Cieszy nas, że wygraliśmy ostatni mecz w Nowym Targu. W __naszej bramce bardzo dobrze spisywał się Michał Łuba zastępujący naszego etatowego golkipera Rafała Radziszewskiego - mówi obrońca Maciej Kruczek, który w Nowym Targu zdobył dwie bramki i z 21 punktami (8 goli, 13 asyst) jest drugim po Mateuszu Rompkowskim (24 pkt) punktującym obrońcą w teamie Cracovii.

W dzisiejszym meczu ma już zagrać Radziszewski, który odpoczywał po trudnych meczach w reprezentacji. W Nowym Targu kontuzję biodra odniósł czeski obrońca Peter Novajovsky, badania lekarskie pokażą czy będzie mógł dzisiaj grać, ale wydaje się to mało prawdopodobnie. Na pewno nie wystąpi reprezentacyjny napastnik Adam Domogała, który z turnieju EIHC w Katowicach wrócił z kontuzją mięśnia i nie zagra też we wtorek i w środę w pierwszych meczach play-off. Do dyspozycji trenera jest już obrońca Dawid Maciejewski.

VII Memoriał Pamięci

W sobotę o godzinie 20.30 na lodowisku przy ul. Siedleckiego odbędzie się mecz odbojów Cracovii i Unii Oświęcim zorganizowany w ramach VII Memoriału Pamięci. W ten sposób uczczona zostanie pamięć trenera Stefana Csoricha, zawodników Bogdana Migacza, Józefa Ciastonia, Stanisława Stachury, Wiesława Siedlarczyka, Władysława Radwańskiego, Juliana Korzeniaka, którzy tworzyli historię krakowskiego hokeja. W obu drużynach nie zabraknie byłych olimpijczyków. Wstęp na mecz jest wolny.

Materiał oryginalny: Comarch Cracovia. Czy zdarzy się dzisiaj cud? - Dziennik Polski