Polska

Aktualizacja:

Polska

Gol Lewandowskiego nie pomógł, ale... Bayern odskoczył reszcie

Gol Lewandowskiego nie pomógł, ale... Bayern odskoczył reszcie ©GUENTER SCHIFFMANN/afp/eastnews

Miało być szybkie i łatwe zwycięstwo, bo przecież jedenaste w tabeli i do tego grające w kratkę Schalke nie jest w tym sezonie równorzędnym rywalem dla Bayernu. Skończyło się na zaskakującym remisie i nerwowym oczekiwaniu na wynik meczu drugiego w tabeli RB Lipsk z trzecią Borussią Dortmund. Ostatecznie Bawarczykom się upiekło, ale z taką grą obrona mistrzostwa Niemiec wcale nie będzie łatwa.

Zaczęło się znakomicie, bo już w 9. minucie po przebojowym wejściu Arjena Robbena i przytomnym podaniu Arturo Vidala, gola na 1:0 strzelił Robert Lewandowski. Polak uderzył idealną podcinką i wydawało się, że to nie jest jego ostatnie słowo.

Tymczasem już po chwili, po niepotrzebnym faulu Vidala, Schalke zarobiło rzut wolny pod bramką Manuela Neuera. Do piłki podszedł Naldo i klasycznym „szczurem” pokonał bramkarza Bayernu.

Podrażniony Bayern rzucił się do zmasowanego ataku, ale obrona Schalke była wyjątkowo szczelna. Goście odpowiadali pojedynczymi kontratakami, które jednak sprawiały gospodarzom dużo kłopotów, jak choćby w 38. minucie, kiedy Bawarczyków przed utratą gola uratowała poprzeczka. Trzy minuty później obudził się w końcu Lewandowski (który po strzeleniu gola nieco przygasł). Polak przyjął piłkę w polu karnym rywala i huknął z całej siły, ale jego strzał również trafił w poprzeczkę. Wynik nie zmienił się do końca meczu, co dawało piłkarzom RB Lipsk szansę na doskoczenie do lidera na jeden punkt. Warunek nie był jednak prosty - trzeba było wygrać z Borussią Dortmund.

Spotkanie na Signal Iduna Park nie należało do porywających, ale warto było je obejrzeć dla jednej, magicznej akcji. W 34. minucie Osman Dembele cudownie opanował długą piłkę, fenomenalnie minął obrońcę Lipska i dośrodkował potężnie wprost na głowę Pierre-Emericka Aubameyanga, który strzelił jedynego gola w meczu. Akcja sezonu? Bardzo możliwe!

Całe spotkanie dla BVB rozegrał Łukasz Piszczek.

19. kolejka: HSV - Bayer 1:0 (Papadopoulos 76); Borussia M. - Freiburg 3:0 (Stindl 73, Raffael 78, Herrmann 90); Hoffenheim - Mainz 4:0 (Uth 5, Terrazzino 81, Szalai 86, 90); Hertha - Ingolstadt 1:0 (Haraguchi 1); Koeln - Wolfsburg 1:0 (Modeste 81 z karnego); Bayern - Schalke 1:1 (Lewandowski 9 - Naldo 13); Borussia D. - RB Lipsk 1:0 (Aubameyang 35); Augsburg - Werder 3:2 (Schmid 28, Ja-Cheol 79, Bobadilla 90 - Selassie 26, Kruse 65); Eintracht - Darmstadt 2:0 (Hasebe z karnego 74, Rebic 82).