Ruch Chorzów - Piast Gliwice: Niebiescy przerwali fatalną passę. Na zwycięstwo czekali aż 20 kolejek ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Niebiescy odnieśli pierwsze zwycięstwo na Stadionie Śląskim. Ruch w śląskich derbach pokonał Piasta Gliwice  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Niebiescy odnieśli pierwsze zwycięstwo na Stadionie Śląskim. Ruch w śląskich derbach pokonał Piasta Gliwice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym 1 marca meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał Piasta Gliwice 3:0. Niebiescy odnieśli pierwszą wygraną po przeprowadzce na Stadion Śląski. Na ligowe zwycięstwo czekali aż 20 kolejek od 28 lipca ub.r. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Piast Gliwice.

Śląskie derby Ruchu z Piastem były ciekawym widowiskiem i dostarczyły 15 tysiącom kibiców zgromadzonym w piątkowy wieczór na Stadionie Śląskim sporych emocji. Obie drużyny uchodzą w naszej lidze za specjalistów od remisów mając na swoim koncie najwięcej nierozstrzygniętych pojedynków, ale w Chorzowie każda z nich grała ofensywnie starając się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W I połowie groźniejsi byli Niebiescy. Najpierw Juliusz Letniowski trafił w słupek, później strzelał Miłosz Kozak, ale bramkarz Piasta odbił piłkę, wreszcie Czech Adam Vlkanova zakręcił Słowakiem Jakubem Holubkiem i padł w polu karnym, a sędzia Paweł Raczkowski po chwili wahania wskazał na wapno.

Do ustawionej na 11 m piłki podszedł Daniel Szczepan, ale Karol Szymański obronił uderzenie najlepszego strzelca Ruchu. Bramkarz gliwiczan poradził sobie także z potężną dobitką Patryka Sikory.

Niewykorzystany karny nie podłamał chorzowian, którzy już dwie minuty później objęli prowadzenie. Piłkę do siatki precyzyjnym uderzeniem z 15 m skierował Robert Dadok. To był pierwszy gol w barwach Ruchu byłego zawodnika Stadionu Śląskiego Chorzów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH CHORZÓW - PIAST GLIWICE

Piast najlepszą okazję do przerwy miał po płaskim dośrodkowaniu Grzegorza Tomasiewicza z prawej strony pola karnego. Piłka przeleciała przez całe pole bramkowe i wyszła poza boisko tuż obok słupka.

Po zmianie stron nadal groźniejszym zespołem byli Niebiescy. W 53 minucie sędzia Raczkowski po raz drugi odgwizdał karnego, po tym jak po lekkim dotknięciu z Miguelem Munozem padł na murawę Szczepan. Faul był mocno dyskusyjny, ale po konsultacji z wozem VAR arbiter z Warszawy nie zmienił decyzji.

Do jedenastki po razy drugi tego dnia podszedł Szczepan pokazując, że ma nerwy ze stali. Tym razem popularny "Szczepek" nie zmarnował tej wyśmienitej okazji i podwyższył prowadzenie Ruchu.

Piast dopiero po stracie drugiego gola oddał pierwsze celne strzały w tym spotkaniu, ale z ich obroną bez problemu poradził sobie Dante Stipica. Tymczasem Ruch poszedł za ciosem i trzecią bramkę dla gospodarzy po pięknym uderzeniu z narożnika pola karnego w okienko bramki gliwiczan strzelił Patryk Sikora.

Chorzowianie mogli wygrać jeszcze wyżej, ale strzał Filipa Starzyńskiego trafił w poprzeczkę, a dobitka Dadoka, która trafiła do siatki, oddana była z pozycji spalonej. Piast w tym roku w lidze wciąż pozostaje bez wygranej.

Ruch Chorzów - Piast Gliwice 3:0 (1:0)

Bramki 1:0 Robert Dadok (34), 2:0 Daniel Szczepan (55-karny), 3:0 Patryk Sikora (66)