Rooney zapewnił wygraną "Czerwonym Diabłom"

W meczu 27. kolejki ligi angielskiej Manchester United pokonał na własnym boisku Sunderland 2:0 (0:0). Bramki strzelił Wayne Rooney w 66 minucie z rzutu karnego i w 84 minucie.

- Nie mamy w tej chwili napastnika, który gwarantowałby 20 goli w sezonie – mówił przed spotkaniem na Old Trafford menedżer „Czerwonych Diabłów” Louis van Gaal.

Najlepszy snajper drużyny Robin van Persie ma na koncie dziesięć trafień. Nie mógł jednak zagrać z Sunderlandem z powodu kontuzji. Czeka go dłuższa przerwa w grze.

Jego miejsce w ataku zajął często ostatnio występujący w drugiej linii Wayne Rooney i udanie zastąpił Holendra w roli strzelca. Pierwszego gola zdobył z „jedenastki”, drugiego z dobitki.

Rooney wyrównał ligowy wynik van Persiego, ale po meczu cieszył się bardziej ze zwycięstwa swej drużyny: – Świetnie jest strzelać bramki, ale to trzy punkty są najważniejsze. Zasłużyliśmy na nie.

Manchester United zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma pięć punktów mniej od Manchesteru City i dziesięć mniej od Chelsea Londyn oraz o dwa więcej od Arsenalu Londyn. Wszystkie te trzy drużyny rozegrały o jeden mecz mniej od "Czerwonych Diabłów".

Materiał oryginalny: Rooney zapewnił wygraną "Czerwonym Diabłom" - Dziennik Polski