GazetaKrakowska.pl - aktualności Kraków, wiadomości Kraków

Zielona Góra pod wodą! Woda zalewała wszystko [FILM, ZDJĘCIA]

Sprawdziły się prognozy synoptyków. Od piątku informowaliśmy Was, że weekend 22-23 lipca będzie pod znakiem burz, które przyniosą gwałtowne opady deszczu.

FB/Dziwne sytuacje w Zielonej Górze i okolicach

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/45] Następne

Zielona Góra pod wodą! Woda zalewała wszystko

Sprawdziły się prognozy synoptyków. Od piątku informowaliśmy Was, że weekend 22-23 lipca będzie pod znakiem burz, które przyniosą gwałtowne opady deszczu. Na dobre w Zielonej Górze rozpadało się przed godziną 20. Nawałnica przeszła również nad Krosnem Odrzańskim.

Więcej zdjęć ze starówki znajdziecie tutaj:
FACEBOOK Dziwne sytuacje w Zielonej Górze i okolicach:

Wstrząsający film. Woda na zielonogórskim deptaku:


Jednak tego, co działo się 22 lipca w Lubuskiem nie był w stanie nikt przewidzieć. Burza, która niosła ze sobą gwałtowne ulewy podtapiała miejscowości. Niemal cała Zielona Góra "pływała". Studzienki nie nadążały z przyjmowaniem wody. Kierowcy zmagali się z wysoką wodą na ulicach. Na kierowców czekały spore utrudnienia. Do silników niektórych pojazdów dostawała się woda. Trzeba je było siłą ludzkich rąk usuwać z jezdni. Tunele w zielonogórskim dworcu PKP zostały całkowicie zalane. Wystarczyło kilka minut. Nieprzewidywalny żywioł dotarł również na starówkę. Zalanych zostało mnóstwo sklepów ( w tym m.in. Focus Mall) oraz klubów i pubów.

Polecamy