Wenezuela: Żołnierze z Fuerte Paramacay próbowali wzniecić...

  Wenezuela: Żołnierze z Fuerte Paramacay próbowali wzniecić powstanie przeciwko prezydentowi Maduro

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Grupa żołnierzy w prowincji Carabobo w Wenezueli próbowali wszcząć powstanie przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro. Zostało ono jednak stłumione, a wojskowi zostali aresztowani. Wiceszef rządzącej Partii Socjalistycznej nazwał zdarzenie "atakiem terrorystycznym".
  Barykady na ulicach Walencji, trzeciego co do wielkości miasta Wenezueli
  1/7
  przejdź do galerii

  Barykady na ulicach Walencji, trzeciego co do wielkości miasta Wenezueli ©EAST NEWS / AFP PHOTO / Ronaldo SCHEMIDT

  Żołnierze 41. Brygady w bazie Fuerte Paramacay w Carabobo w północno-zachodniej Wenezueli opublikowali w sobotę w mediach społecznościowych wideo, w którym opowiadają się przeciwko "morderczej tyranii prezydenta Nicolasa Maduro". Lider grupy, Juan Caguaripano, wymienił imienia i nazwiska kilku osób, które zginęły podczas protestów w Wenezueli mających miejsce od kwietnia: 17-letniego Neomara Landera, 20-letniego Juana Pablo Pernaletego i 23-letnią Geraldine Moreno. Podczas antyrządowych demonstracji życie straciło już blisko 200 osób.

  - To nie jest zamach stanu, ale militarna oraz cywilna akcja mającą na celu przywrócenie konstytucyjnego porządku - powiedział w wideo Caguaripano. Jak podaje BBC, zastępca rządzącej Partii Socjalistycznej Diosdado Cabello ogłosił, że w bazie w Carabobo przywrócono już porządek. Nazwał on także zdarzenie "atakiem terrorystycznym". Tymczasem w mediach społecznościowych mówi się o słyszanych w okolicy Fuerte Paramacay wystrzałach, a także głośno śpiewanych patriotycznych pieśniach. Dowódca wenezuelskiej armii Remigio Ceballos poinformował, że aresztowano już siedem osób.  Sytuacja w Wenezueli jest napięta od miesięcy. Opozycja oraz miliony obywateli protestuje przeciwko socjalistycznemu prezydentowi Nicolasowi Maduro. Ich zdaniem próbuje on zmienić konstytucję i objąć dyktatorskie rządy. W sobotę odbyło się pierwszej posiedzenie nowego Zgromadzenia Konstytucyjnego, które zostało wybrane w ubiegłym tygodniu w wyborach. Według krytyków Maduro wyniki głosowania zostały sfałszowane, rząd jednak temu zaprzecza. Pierwszą decyzją Zgromadzenia Narodowego było zwolnienie ze stanowiska głównej prokurator Luisy Ortegi, zagorzałej krytyk Maduro.

  Wenezuela | Gwałtowne starcia w Caracas w dniu wyborów

  Źródło: RUPTLY

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tiaaaa tacy tam zolnierze że hooo

   Dollasrdollars dollardollars i lov!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Jedna mafia przeciw drugiej mafii walczy ,ten kto da więcej ma więcej tym najemników gotowych zabić każdego na skinienie , Amerykanie szukają przejęcia beznesu gotowi otruć zniszczyć jazdehpho kto...rozwiń całość

   Jedna mafia przeciw drugiej mafii walczy ,ten kto da więcej ma więcej tym najemników gotowych zabić każdego na skinienie , Amerykanie szukają przejęcia beznesu gotowi otruć zniszczyć jazdehpho kto im stanie na drodze , Chavez już unieszkodliwił skutecznie ot dymokracja swiatowego beznesu zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Amerykanin już się wpieprzajom i robione tzw dymokracji dla biedakow

   Kod w Wenezueli (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   Bo tam jest ropa !! Normalnie .demokracja ma być !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A może napiszecie dlaczego VV nie płaci odszkodowań w Europie

   To rejon naszych wpływów czy jak? Co to kogo. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak niemiecka gazeta

   he,he (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ma pisać o niemieckiej firmie w niekorzystnym świetle?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo