Trzęsienie ziemi w Meksyku. Trwa akcja ratunkowa, rośnie...

  Trzęsienie ziemi w Meksyku. Trwa akcja ratunkowa, rośnie bilans ofiar [VIDEO] [ZDJĘCIA]

  Michał Kurowicki (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Meksyku
  1/4
  przejdź do galerii

  Zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Meksyku ©CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS

  Każdego dnia władze Meksyku informują o kolejnych ofiarach trzęsienia ziemi, do którego doszło w czwartek. Najnowszy raport mówi już o 90 zabitych.
  Do trzęsienia ziemi w Meksyku doszło w czwartek. Początkowo władze informowały jedynie o kilku ofiarach żywiołu. Jednak każdego dnia służby ratunkowe odnajdują pod gruzami zniszczonych domów kolejne martwe osoby. W niedzielę władze kraju podały najnowszy raport. Według niego jest już 90 ofiar czwartkowego trzęsienia ziemi, informuje BBC.

  Wstrząsy dochodziły do 8,4 stopni w skali Richtera i powracały kilka razy w piątek nad ranem. Epicentrum znajdowało się około stu kilometrów od miejscowości Pijijiapan w stanie Chiapas na południu Meksyku na głębokości 67 kilometrów.

  CZYTAJ TAKŻE: Silne trzęsienie ziemi w Meksyku. Duże zniszczenia, co najmniej 32 ofiary śmiertelne

  Mocne wstrząsy były odczuwalne także w środkowej części kraju, w tym w oddalonej o ponad tysiąc kilometrów od epicentrum stolicy kraju - mieście Meksyk. W tej liczącej ponad 20 milionów mieszkańców metropolii trzęsły się budynki, a ludzie w panice uciekali na ulice, informuje agencja AFP.

  Do dziś tysiące rodzin mieszka w tymczasowych namiotach ustawionych na ulicy, w obawie przed kolejnymi wstrząsami. Do tej pory meksykańskie centrum sejsmologiczne zanotowało aż 721 takich wstrząsów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama