Schetyna: Jeśli parlament przyjmie podniesienie haraczu na...

  Schetyna: Jeśli parlament przyjmie podniesienie haraczu na TVP, wezwiemy do nieposłuszeństwa

  Eliza Stępień AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Schetyna: Jeśli parlament przyjmie podniesienie haraczu na TVP, wezwiemy do nieposłuszeństwa

  ©Marek Szawdyn

  - Jeżeli na wniosek TVP parlament przyjmie podniesienie haraczu na tę telewizję, wezwiemy do obywatelskiego nieposłuszeństwa - mówił w sobotę Grzegorz Schetyna.
  Schetyna: Jeśli parlament przyjmie podniesienie haraczu na TVP, wezwiemy do nieposłuszeństwa

  ©Marek Szawdyn

  Posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, które miało miejsce w sobotę (zaczęło się pół godziny przed konwencją programową PiS), odbyło się pod hasłem „Polska Wolności”. - To Polska jako lider Europy. To solidarność, współpraca i otwartość, a nie strach i nienawiść - przekonywał Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w swoim wystąpieniu otwierającym posiedzenie ostro zaatakował rządzące Prawo i Sprawiedliwość. Najmocniejsze zarzuty sformułował pod adresem telewizji publicznej.
  - Telewizja jest jednym z narzędzi siania nienawiści. Jest narzędziem propagandy w stylu goebbelsowskim. Ta telewizja to hańba dla tych którzy występują w tych programach. To element przemysłu nienawiści. Odpowiecie za to wszystko co dziś robicie - rzucił w stronę polityków PiS.


  AIP/x-news


  Schetyna zaznaczył jednocześnie, że jeśli parlament uchwali nową ustawę o płaceniu abonamentu RTV, partia „wezwie do obywatelskiego nieposłuszeństwa, do nie płacenia tej opłaty”. - Ci wszyscy, którzy będą karani za niepłacenie abonamentu, po wyborach będą liczyć na rekompensatę - obiecał.

  Czytaj także: PiS znowu dużo obiecuje i mówi „nie” uchodźcom

  W kontekście ostatnich zamieszek z udziałem członków Komitetu Obrony Demokracji(KOD) i Młodzieży Wszechpolskiej zarzucił partii rządzącej prowadzenie agresywnej polityki - Roznieca się nietolerancję, chamstwo, wskazuje się gorszy sort. Słyszymy, że w Polsce nie wpuszcza się do kościoła matki z dzieckiem, które ma ciemniejszą karnację. Pluje się w twarz osobie, która jest inaczej ubrana. To obraz kopania w Radomiu demonstranta KOD. To polityka nienawiści rządów PiS. Nie możemy wspólnie na to pozwolić. To nie bierze się z niczego.To jest ślepa uliczka - stwierdził. Schetyna obiecał odbudowanie „Polski wolnej, solidarnej i europejskiej”. - Polska, która nie będzie miała dominacji PiS-u - podkreślił.

  Grzegorz Schetyna przypomniał o sprzeciwie rządu na objęcie kolejnej kadencji Donalda Tuska w szefostwie Rady Europejskiej. - Chcę powiedzieć wszystkim tym, którzy dzisiaj chcą się odsuwać od Europy, chcą od UE zrobić coś złego, gorszego. Nie pozwolimy na rozpętanie histerii antyeuropejskiej. Ani premier, ani szefowi Ministerstwa Spraw Zewnętrznych ani prezydentowi. Polska była, jest i będzie w Europie - zaznaczył i dodał, że jeśli zajdzie taka potrzeba jego partia powoła komisję śledczą badającą „największą aferę ostatnich lat- aferę SKOK-ów, która kosztowała blisko 5 mld zł”. Nie zostawimy tych rzeczy, które dzieją się dzisiaj, tych przestępstw, skrzywdzonych ludzi - powiedział. Dariusz Rosati, europoseł PO, przyznał w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press (AIP), że przedsiębiorcy skarżą się na pełną stabilność prawa. - To zwiększa niepewność i wstrzymuje bardzo wielu przedsiębiorców przed podejmowaniem inwestycji. Skomentował także przyspieszenie wzrostu gospodarczego, o którym często przypominają politycy PiS.

  Czytaj także: Posiedzenie Rady Krajowej PO. Schetyna: Odbudujemy Polskę wolną, solidarną i europejską

  - Jeśli chodzi o przyspieszenie wzrostu to jest to tylko chwilowy efekt wypłat w ramach programu „500 plus”. Oczywiście konsumpcja przyspieszyła, ale inwestycje nie rosną, a bez wzrostu inwestycji nie będzie nowych miejsc pracy, co więcej poprawy poziomu technologicznego i nie będzie większych płac. Poprawa jest tylko pozorna, PiS zadłużył polskie państwo na ponad prawie 90 mld zł, To powoduje sztuczne napompowanie dochodów, ale to oczywiście nie może trwać wiecznie - powiedział Rosati.

  Na zarzuty Grzegorza Schetyny szybko odpowiedziała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Wystąpienie lidera PO określiła mianem „aktu rozpaczy rozgoryczonego i bezradnego polityka”, który nie ma opracowanej oferty dla Polski.

  Czytaj także

   Komentarze (16)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmieszny człowieczku!

   szaman byczyński (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wzywać to ty możesz pogotowie psychiatryczne. Może jeszcze nie jest za późno.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DNO DNA...!? ZOMBIE! FÜHRER SCHETYNA i Platforma Obywatelska...!

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   DNO DNA...!? ZOMBIE! FÜHRER SCHETYNA i Platforma Obywatelska...! od miesięcy dążą do wyciągnięcia ludzi na ulicę i rozlewu polskiej krwi w której sami utoną. TOTALNE ZDEGENEROWANIE zasad...rozwiń całość

   DNO DNA...!? ZOMBIE! FÜHRER SCHETYNA i Platforma Obywatelska...! od miesięcy dążą do wyciągnięcia ludzi na ulicę i rozlewu polskiej krwi w której sami utoną. TOTALNE ZDEGENEROWANIE zasad moralnych w Platformie Obywatelskiej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale PIS nie podnosi haraczu tylko chce zwiększyć sciagalnośc abonamentu

   Zdzichu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   A przez 8 lat PO nawet nie raczył zwaloryzować kwoty wolnej od podatku....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O shreku który pluje jadem

   Kajko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Shreku jestes eurocwelem i skazą na Narodzie Polskim do piekła

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak to jakaś powierzchnia czy obszar, a tutaj kraju Polska,

   może ot tak sobie z obszaru geograficznego Europy wyjść? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Temu panu, Arłukowicz, to się wyraźnie mylą czasy i istniejące fakty. W Polsce TV jest całe zatrzęsienie i każdy może sobie wrzucić taki kanał jaki zechce. Rzeczonemu wypada zaproponować nową...rozwiń całość

   Temu panu, Arłukowicz, to się wyraźnie mylą czasy i istniejące fakty. W Polsce TV jest całe zatrzęsienie i każdy może sobie wrzucić taki kanał jaki zechce. Rzeczonemu wypada zaproponować nową telewizję braci Karnowskich, jak więc nie chce oglądać TVP-Kurski. A jak jeszcze i ta TV nie będzie pasować, wtedy jest do wyboru i TV Orange o doskonałej jakości. Orange ma za 69 zeta pakiet TV z Funpackiem (internet domowy + telewizja + telefon domowy). I to przecież nie wszystkie dostępne w Polsce telewizje, bo jest też HD+ by ASTRA. Pierwszy rok odbioru za pomocą karty kodowej HD+ jest darmowy, a potem opłata wynosi 50 euro rocznie. Jednak trzeba przed zakupem być przygotowanym i na to, że partyjnej propagandy i reklam też się nieuknie. Ale ona jest bardziej zakumuflowaną i w przeróżnych językach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ile osób zapłaciło kary jak emigrant zarobkowy tusk,

   Trollo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   podnóżek makreli, poprzednio powiedział żeby nie płacić abonamentu?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Karygodne

   Bri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15

   To jest karygodne.
   Jak można wzywać społeczeństwo do nieposłuszeństwa.
   Takie wezwanie jest warcholstwem w pełnej krasie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kipią z nienawiści

   Krakus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   PO kipi z nienawiści, jaki oni maja program? Bluzgać na PIS? Ludzie, oni są chorzy z braku koryta.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO

   stach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Może dążą by im zrobić ścieżkę zdrowia bo rozum psuje PO bardzo!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obejrzałem spore fragmenty transmisji z Rady Krajowej PO

   Zgłoś naruszenie treści / 17

   i mam trzy podstawowe refleksje:
   1. była to Orwellowska "godzina nienawiści" w czystej postaci
   2. gdyby PIS nagle przestał istnieć, to nie mieliby zupełnie nic do powiedzenia
   3. na wuj...rozwiń całość

   i mam trzy podstawowe refleksje:
   1. była to Orwellowska "godzina nienawiści" w czystej postaci
   2. gdyby PIS nagle przestał istnieć, to nie mieliby zupełnie nic do powiedzenia
   3. na wuj komukolwiek potrzebna taka partia?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama