Ratownicy zaostrzają protest

  Ratownicy zaostrzają protest

  Iwona Krzywda

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Ratownicy zaostrzają protest
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum

  Ochrona zdrowia. Pracownicy pogotowia ratunkowego przez najbliższy tydzień będą jeździć do wszystkich pacjentów z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.
  Akcja to kolejny element protestu, który ratownicy medyczni rozpoczęli pod koniec maja. Do tej pory związkowcy jedynie oflagowali karetki oraz udzielali pomocy ubrani w specjalne koszulki informujące o proteście. Działania nie przyniosły jednak rezultatu, pracownicy pogotowia zdecydowali się więc na ich zaostrzenie.

  Przez tydzień będą jeździć do wszystkich pacjentów z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Teraz robią to wyłącznie w przypadku zagrożenia życia chorego, którego transportują. Akcja ma przede wszystkim uświadomić Polakom, jak często ambulanse wyjeżdżają na ulice.

  Ratownicy medyczni domagają się od rządu podwyżek swoich wynagrodzeń. Ministerstwo Zdrowia obiecało im wzrost wypłat o 800 zł brutto. Pierwszą część tej kwoty mają oni otrzymać już za miesiąc, a kolejne 400 zł w lipcu przyszłego roku.

  Dla pracowników pogotowia taka propozycja jest jednak nie do przyjęcia. Oczekują dodatków do swoich pensji identycznych do tych, jakie obecnie otrzymują pielęgniarki i położne. Przedstawicielkom białego personelu specjalne premie gwarantuje rozporządzenie podpisane przez byłego ministra zdrowia Mariana Zembalę. Na konta pielęgniarek i położnych trafia obecnie 800 zł brutto, w kolejnych latach ta kwota wzrośnie do 1,6 tys. zł brutto.

  WIDEO: Mówimy po krakosku (odc. 7). Co oznacza słowo "ducka"?

  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, NaszeMiasto  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znam jednego ratownika - nie czytaty i nie pisaty

   meme (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   trzeba od nich wymagać wyższego wykształcenia!... na filmie jeden gość stracił stopę to tamowali tylko krwotok zamiast ratować stopę do przyszycia!!!!!! kretyństwo!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama