Niemcy: ISIS rekrutuje dzieci w obozach dla uchodźców....

  Niemcy: ISIS rekrutuje dzieci w obozach dla uchodźców. "Mogli przeszkolić nawet 500 terrorystów"

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Niemieckie władze alarmują – nieletni przebywający w niemieckich ośrodkach dla uchodźców zostali rekrutowani przez bojowników islamskich. ISIS mogło przeszkolić do terrorystycznej roboty ponad 500 zaginionych dzieci.
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec ostrzega – małoletni uchodźcy są bardzo podatni na obietnice islamistów. - Nie możemy dopuścić, aby byli narzędziem w rękach salafitów (skrajna forma dżihadyzmu. Członkowie ruchu postulują "odrodzenie islamu" poprzez przyjęcie ich religii) – napisano w oświadczeniu.

  Niemiecki rząd obawia się, że wabieni fałszywymi obietnicami nieletni uchodźcy weszli na drogę terroryzmu.
  Również szef BKA (Federalne Biuro Kryminalne), Holger Münch przyznaje, że liczba młodocianych terrorystów wzrosła. Ponad 500 zaginionych na terenie Niemiec dzieci mogło już zasilić szeregi dżihadystów. Ci zaś chętnie wykorzystują dzieciaki jako żywe tarcze do ataków terrorystycznych.

  CZYTAJ TAKŻE: Berlin: tragedia w ośrodku dla uchodźców. Policja zastrzeliła ojca molestowanej ośmiolatki [VIDEO]

  Według oficjalnych danych od października ubiegłego roku prawie 350 imigrantów nawiązało kontakty z islamistami. Ich faktyczna liczba jest jednak znacznie wyższa. Wielu uchodźców obawia się, że ujawniając kontakty z kurierami u Państwa Islamskiego ryzykują wydaleniem ich z Niemiec. - Często kurierom udaje im się skontaktować z werbowanymi młodymi uchodźcami pod przykrywką udzielenia im pomocy. Oferują dzieciom pieniądze, żywność, koce – przyznają członkowie rządu.

  Ekspertka populistycznej partii Lewica Ulla Jelpk przyznaje, że mamy do czynienia z problemem pozyskiwania do terroru dzieci na wielką skalę. - Nie mogę uwierzyć, że rząd nie odkrył jeszcze jak należy walczyć z propagandą salafitów.

  W ubiegłym roku do Niemiec przybyło ponad 1,1 miliona uchodźców z Bliskiego Wschodu, Syrii, Iraku i Afganistanu, a także Północnej Afryki. Ponad połowa z nich nie otrzymała od władz prawa do azylu. I choć wiele wniosków wciąż czeka na rozpatrzenie, około pół miliona cudzoziemców ma opuścić Niemcy. Ci jednak nie zamierzają wracać do domu.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dlaczego im

  nie odbieracie dzieci (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  tylko Polakom ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo