Mateusz Kijowski: Nie mam powodu aby ustąpić. Niech apelują

  Mateusz Kijowski: Nie mam powodu aby ustąpić. Niech apelują

  Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Mateusz Kijowski

  Mateusz Kijowski ©Krzysztof Piotrkowski / Glos Pomorza / Polskapress

  Zarząd Komitetu Obrony Demokracji wezwał we wtorek Mateusza Kijowskiego do ustąpienia z funkcji przewodniczącego stowarzyszenia. Ten jednak odchodzić nie zamierza i zapowiada kolejny start w wyborach na szefa KOD.
  Mateusz Kijowski

  Mateusz Kijowski ©Krzysztof Piotrkowski / Glos Pomorza / Polskapress

  - Nie widzę żadnego powodu, żeby ustępować. Zarząd może apelować, ale ja swoją funkcję sprawuję wobec tysięcy KOD-erek i KOD-erów, i to oni będą podejmowali w tej sprawie decyzję w już niedługich wyborach – mówił we wtorkowy wieczór Mateusz Kijowski na antenie TVN24.

  Co więcej przewodniczący Komitetu zapowiedział, że wystartuje w wyborach na szefa KOD, które odbędą się za półtora miesiąca.

  Kijowski w programie „Czarno na białym” mówił także o jednym z punktów komunikatu, który wystosował zarząd KOD. Chodzi o zapis dotyczący środków finansowych wypłaconych spółce MKM Studio (należącej do Kijowskiego) „tytułem faktur”, które zdaniem zarządu nie zostały zwrócone do 16 stycznia b.r. – Chodzi tu o dwie dodatkowe faktury, które były całkowicie omyłkowo wystawione, nigdy nie były zaksięgowane, przez nikogo nie były zaakceptowane do wypłaty, z niewiadomych przyczyn stowarzyszenie przelało pieniądz - tłumaczył szef Komitetu.- Ja te pieniądze po uzgodnieniu przyniosłem w gotówce. Zostały wpłacone na konto i przelane. W tej chwili powinny już być na kontach stowarzyszenia – precyzował.

  CZYTAJ TAKŻE: Mateusz Kijowski wciąż tonie. „Pieniądze nie wróciły do KOD”

  Dodał, że zarząd nie zaakceptował rozliczenia w gotówce, lecz jednocześnie nie wskazał daty wykonania przelewu. – Pieniądze przelałem zaraz po tym jak zarząd nie przyjął gotówki – mówił w TVN24.

  Kijowski oświadczył ponadto, że nie popełnił znaczącego błędu wystawiając Komitetowi faktury, a jego błąd polegał jedynie na niezręczności wynikającej z „pełnienia dwóch funkcji jednocześnie, to znaczy pracy na dwóch etatach, z których jeden był wolontariacki, a drugi nie całkiem”.

  Wtorkowe zebranie zarządu KOD zaowocowało wystosowaniem do Kijowskiego pisma w którym jest mowa o jego dymisji. „Zarząd podjął uchwałę, wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu” - napisano w komunikacie.
  Decyzja zarządu jest pokłosiem artykułów, które na początku miesiąca ukazały się na łamach Onet.pl i „Rzeczpospolitej”.

  Ujawniono w nich, że do firmy lidera KOD regularnie trafiały pieniądze ze zbiórek publicznych na rzecz Komitetu. Dziennikarze dotarli do faktur Kijowskiego. Okazało się, że lider KOD zainkasował dla swojej firmy ponad 91 tys. zł za usługi informatyczne, które jego firma wykonywała dla KOD. W ubiegły czwartek „Rzeczpospolita” ujawniła, że w rzeczywistości ta suma mogła opiewać nawet na 120 tys. zł.

  Choć po ujawnieniu faktur Mateusz Kijowski tłumaczył, że to nie on zlecił wykonywanie usług informatycznych swojej firmie, nazwał całą sytuację „niezręczną” i przekonywał, że nigdy nie miał do czynienia z pieniędzmi ze zbiórek, to jednak potwierdził autentyczność faktur.Jednocześnie przeprosił za zaszkodzenie wizerunkowi Komitetu, ale zapowiedział, że nie zamierza rezygnować z przewodnictwa w nim. Tłumaczenie to nie przekonało członków zarządu KOD, który - twierdząc, że nic nie wiedział o firmie Kijowskiego - zwrócił się do odpowiednich instytucji o zbadanie sprawy.

  Komentarze (313)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Złość, nienawiść, zawiść aż kipi.......

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Po komentarzach widać jak prostaczki w końcu mogą sobie poużywać, tak wygląda katolicki kraj, "miłość do bliźniego" i umiejętność wybaczania w "krystalicznej" postaci...... Jak się czyta tych...rozwiń całość

  Po komentarzach widać jak prostaczki w końcu mogą sobie poużywać, tak wygląda katolicki kraj, "miłość do bliźniego" i umiejętność wybaczania w "krystalicznej" postaci...... Jak się czyta tych jedynych sprawiedliwych to zbiera się na wymioty..... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odwaga

  mik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  brawo KIjowski za wyrolowanie frajerów

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bezrobotny, długi, alimenty, brak grosza.

  Jarun (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  A tu uśmiech losu -jak u Dyzmy. Wyjazdy, wiece, pierwsze strony gazet, TV, wywiady, kumple politycy i to ci najważniejsi i to wszystko idzie się...pluskać. I jeszcze każą zwrócić ponad 100 tys. Ja...rozwiń całość

  A tu uśmiech losu -jak u Dyzmy. Wyjazdy, wiece, pierwsze strony gazet, TV, wywiady, kumple politycy i to ci najważniejsi i to wszystko idzie się...pluskać. I jeszcze każą zwrócić ponad 100 tys. Ja ciesz pierdolę, ale wpadka. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oj Mateusz

  soni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  na taczki i do Wisly wywiesc zlodzieja jak sam nie potrafi odejsc

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wiem co to Honor i Godność człowieka

  Mateusz (nie ksiądz) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  jak ktoś mi napluje w twarz to powiem że deszcz pada i chcę mieć kasę na panienki, cygara i alkohol - tak więc nie mam powodu przestawać doić dojną krowę jaką jest KOD


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jak Kiszczak i Jaruzelski

  to czlowieki honoru (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  to czyz on nie prawa do tego tytulu i kazdy inny lajdak ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KOD

  obywatel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Wielka pomyłka nastąpiła ludzie do puszek wrzucali na KOD a nikt nie powiedział im tłumaczenia skrótu, a tłumaczenie było Kijowskiemu Oddaj Datek i to cala afera :).


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jacy ludzie

  W-w (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  W większości KOD to UB-ecy którym planuje się obciąć emerytury (za katowanie ludzi) - mają za dużo więc dzielą się z tym "mądrym" człowiekiem (o ile człowiek nie brzmi ty zbyt górnolotnie)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie bijcie Kijowskiego-sam padnie.

  Jarun (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Ludzie -okażcie litość dla konającego. Miejcie serce.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W pośredniaku byłeś?

  Zabierz ze sobą Kijowskiego. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Niech ci Mateusz zajmie kolejkę :-)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  o jakim posredniaku

  prawisz ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  jak to "leworeczni bandyci" od urodzenia, jedyne ruchy jakie moga wykonywac to gora dol, przod i tyl, i jak tu pracowac.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taka drobna sprawa

  reprywatyzacji Po Okraglostolowemu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  i tak sie chlopa uczepili.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przyspawany

  kop (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Nie ma powodu by mieć krztę honoru i ambicji.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  O co sie żrecie

  o rozum to za późno (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Dawno temu Churchill powiedział, że na czele Polaków zawsze stają najpodlejsi z podłych. A i ten narodek, choć najwaleczniejszy z walecznych to rozumkiem nie grzeszy. Lata minęły i dalej to samo....rozwiń całość

  Dawno temu Churchill powiedział, że na czele Polaków zawsze stają najpodlejsi z podłych. A i ten narodek, choć najwaleczniejszy z walecznych to rozumkiem nie grzeszy. Lata minęły i dalej to samo. Byle się powyzywać nawzajem. Ohyda.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie uwazam

  tego capa za Polaka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  moze sobie stac gdzie jego miejsce, nie na czele

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nie zawsze

  tylko ci po okupacji (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  a on sam byl w rzeczy samej podly, bo nas w Jalcie Stalinowi sprzedal, po spolu z szubrawcem FDR.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo