Ważne
  Lech Wałęsa: Nie wierzę, że bez przymusu grafolog to...

  Lech Wałęsa: Nie wierzę, że bez przymusu grafolog to potwierdził [WIDEO]

  opr. red./ wideo: Piotr Kubica

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Były prezydent Lech Wałęsa skomentował w niedzielę opublikowane przez PAP nieoficjalne informacje, dotyczące opinii biegłych z Instytutu Sehna, która rzekomo ma potwierdzać jego współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Zasugerował, że być może w tej sprawie zwróci się o międzynarodową pomoc.
  - Nie wierzę, że bez przymusu grafolog potwierdził to, co jest oczywistą nieprawdą - powiedział Lech Wałęsa.

  Były prezydent dodał, że we wtorek, kiedy ma się odbyć konferencja IPN, będzie na zjeździe w Kolumbii i wróci dopiero za tydzień.

  - Znów wybrali taki termin, kiedy mnie nie będzie w Polsce. Oni będą mnie obrażać, a ja nie będę mógł zareagować - dodał Wałęsa. - Oni za to zapłacą. Zapłacą prawdą. To jest wszystko oszustwo. I to oszustwo, którym kierują Kaczyński, Macierewicz, Wyszkowski, Cenckiewicz.

  Przeczytaj także: Jarosław Wałęsa o nieoficjalnych informacjach ws. teczki TW "Bolek": "Kiszczak śmieje się zza grobu"  [Piotr Kubica]

  Komentarze (40)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiszczak współtworzył III RP, a Kiszczakowa ją obaliła?

  MONTY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  To III RP nie powstałaby gdyby nie Kiszczak? I nie upadałaby teraz gdyby nie stara Kiszczakowa? Wałęsa dla wielu może nadal uchodzić za bohatera. Ale na pomnikach musi być już razem z Kiszczakiem....rozwiń całość

  To III RP nie powstałaby gdyby nie Kiszczak? I nie upadałaby teraz gdyby nie stara Kiszczakowa? Wałęsa dla wielu może nadal uchodzić za bohatera. Ale na pomnikach musi być już razem z Kiszczakiem. Wtedy to jakoś trzyma się kupy. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ot, facet godny pożałowania... wątpi!

  Jak w siebie wątpi, niech wyprowadzi z kont z kilkadziesiąt tys. dolar-euro (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Po czym znajdzie i takich, co to zrobią ekspertyzę bez „Bolka”. Pecunia non olet!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LECHU TROSZKĘ POKORY - CHOĆ ODROBINKĘ

  05:58 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Z szamba tylko nos z grzywką wystaje !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ekspertyzę powinny zweryfikować zagraniczne ośrodki ekspertyz kryminalistycznych, aby uniknąć cienia

  say69mat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 12

  @pthet.pl:
  Lech Wałęsa: Nie wierzę, że bez przymusu grafolog to potwierdził

  say69mat:
  Tego typu ekspertyzę krytyczną, z reguły, weryfikuje się w trzech lub czterech niezależnych ośrodkach....rozwiń całość

  @pthet.pl:
  Lech Wałęsa: Nie wierzę, że bez przymusu grafolog to potwierdził

  say69mat:
  Tego typu ekspertyzę krytyczną, z reguły, weryfikuje się w trzech lub czterech niezależnych ośrodkach. Ponieważ problem dotyczy dobrego imienia osoby publicznej oskarżanej, w oparciu o materiały historyczne, o czyny ... niegodne. Popełnione w przeszłości, zanim stał się osobą publiczną. tak więc opinia ekspercka spoza naszego piekiełka jest ze wszech miar pożądaną.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  say69mat. Nie ma żadnych przeszkód, sam za ekspertyzę dla koleżki zapłać!

  Jak nie masz, pożycz puszkę z KOD, bo banknoty do nich wrzucają (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Propaganda powinna być inteligentniejszą. Lud, na uwadze w czasie obecnym, ma to do siebie, że się wykształcił, czyli wyszedł z analfabetyzmu!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Propaganda powinna być inteligentniejszą.

  say69mat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

  Mogę Ci zagwarantować, że rzeczony lud nie jest w stanie do dziesięciu zliczyć ze niezrozumienie ani w tradycji Judaizmu ani w tradycji Katolicyzmu. Z kolei znajomość Aseret Ha-Dibrot obliguje do...rozwiń całość

  Mogę Ci zagwarantować, że rzeczony lud nie jest w stanie do dziesięciu zliczyć ze niezrozumienie ani w tradycji Judaizmu ani w tradycji Katolicyzmu. Z kolei znajomość Aseret Ha-Dibrot obliguje do tego żeby ... bronić.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak nie masz, pożycz puszkę z KOD, bo banknoty do nich wrzucają

  say69mat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  Mówisz, że lud wyszedł z analfabetyzmu??? Gwarantuję Ci Przyjacielu, że rzeczony lud do 10 nie jest w stanie zliczyć ze zrozumieniem. Czego Przyjacielu jesteś najlepszym dowodem. Znajomość Bożych...rozwiń całość

  Mówisz, że lud wyszedł z analfabetyzmu??? Gwarantuję Ci Przyjacielu, że rzeczony lud do 10 nie jest w stanie zliczyć ze zrozumieniem. Czego Przyjacielu jesteś najlepszym dowodem. Znajomość Bożych Przykazań obliguje do tego żeby bronić a nie oskarżać.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  say69mat, Drogi respondencie, przyjaciół szukać na forum to droga ryzykowna

  Oto dziesięć przykazań Bożych, źródło opoka.org, cytaty: (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

  I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
  II. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
  III....rozwiń całość

  Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

  I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
  II. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
  III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
  IV. Czcij ojca swego i matkę swoją.
  V. Nie zabijaj.
  VI. Nie cudzołóż.
  VII. Nie kradnij.
  VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
  IX. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
  X. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

  Pierwsze przykazanie zakazuje czci fałszywych bogów. Dla chrześcijanina oznacza to - wezwanie do niezachwianej wiary w prawdziwie wyzwalającego Boga i oddanie się Jemu. Fałszywymi i zniewalającymi nas bogami naszych czasów są: władza, dążenie do sukcesu i sławy, pieniądz.

  Drugie przykazanie przestrzega, aby nie powoływać się fałszywie na Pana Boga, aby nie nadużywać imienia Bożego. Nadużycie imienia Bożego polega na tym, że ktoś powołuje się na Niego, by w „Jego imieniu” szkodzić życiu i wolności innych.

  Trzecie przykazanie napomina ludzi, aby nie zagubili się w wirze pracy, aby w dążeniu do wypełnienia swych codziennych obowiązków nie zapomnieli o Bogu. Każdego siódmego dnia winni brać udział w „odpoczynku Boga” Stwórcy, mieć czas dla Niego i dla siebie, poddać się Jego odradzającemu działaniu.

  Czwarte przykazanie jest przestrogą: Naród, w którym młode pokolenie nie oddaje rodzicom należnej im czci, nie może trwać w swoim istnieniu.

  Piąte przykazanie chroni przede wszystkim tych, którzy nie mogą się bronić. Zawiera nie tylko zakaz zabijania, ale również wezwanie do obrony praw wszystkich ludzi i do stworzenia bardziej humanitarnych warunków życia.

  Szóste i dziewiąte przykazania zmierzają do tego, aby chronić przed zniszczeniem przez egoizm wspólnotę mężczyzny i kobiety, miłość małżeńską, które winny być odbiciem wierności Boga.

  Siódme i dziesiąte przykazania wskazują, że uporządkowane i pewne stosunki własnościowe są bezwzględnym warunkiem współżycia ludzi. Bóg pragnie, aby ludzie mogli żyć w wolności. Dlatego dal im „Ziemię Obiecaną” - jakąś własność. W przykazaniach tych nie chodzi tylko o ochronę własności. Kto posiada jakąś własność musi nią sumiennie zarządza?. Wolno jej używać, ale nie nadużywać. Jest ona nie tylko dla niego samego, ale powinna służyć wszystkim ludziom.

  Ósme przykazanie każe nam zrozumieć, że wszystko, co opiera się na fałszu i obłudzie, jest tymczasowe - nigdy nie stworzy trwałych wartości. A kłamstwo - potrafi przekreślić wolność i godność człowieka.

  @say69mat. Ja zastosowałem ósme przykazanie. I wartym, Drogi Respondencie, abyś je uwzględnił. Z kolei pierwsze przykazanie sobie zaaplikował. Natomiast liczyć chyba potrafię, co choćby z uwagi na zawód architekta. Obiekty przeze mnie zaprojektowane stoją i nie pękają!
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proszę mi znaleźć istotne podobieństwa i równie istotne różnice

  say69mat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  I - Ja będę ci הי, twoim Bogiem, [Ja], który wywiodłem cię z ziemi Micrajim, z domu niewoli.
  II - Nie wolno ci mieć innych bogów oprócz Mnie. Nie wolno ci zrobić sobie figury, żadnego wyobrażenia...rozwiń całość

  I - Ja będę ci הי, twoim Bogiem, [Ja], który wywiodłem cię z ziemi Micrajim, z domu niewoli.
  II - Nie wolno ci mieć innych bogów oprócz Mnie. Nie wolno ci zrobić sobie figury, żadnego wyobrażenia tego, co jest w niebie na górze, ani tego, co jest na ziemi w dole, ani tego, co jest w wodzie poniżej lądu. Nie wolno ci oddawać im pokłonów i nie wolno ci im służyć, bo Ja הי, twój Bóg, jestem Bogiem żądającym wyłączności, który [wymierza] karę [za] grzech ojców [buntowniczym] synom do trzeciego i czwartego pokolenia, tym, którzy Mnie nienawidzą, a tym, którzy Mnie kochają i przestrzegają Moich przykazań, wyświadczam dobro przez tysiące [pokoleń].
  III - Nie wolno ci przysięgać na Imię הי, twojego Boga, nadaremnie, bo Bóg nie wybaczy temu, kto przysiągł na Jego Imię nadaremnie.
  IV - Przestrzegaj dnia Szabatu, aby go uświęcać, tak jak Bóg, twój Bóg, nakazał ci [przy Mara, zanim dał wam Torę]. Sześć dni [powszednich] możesz pracować i wykonywać wszelkie czynności, ale sobota to Szabat dla Boga, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnych zakazanych czynności ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój byk, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani konwertyta, który przebywa w twoich bramach - po to, żeby odpoczął twój sługa i twoja służąca jak ty. I pamiętaj, że niewolnikiem byłeś w Micrajim, gdy Bóg, twój Bóg, wywiódł Cię stamtąd silną ręką i wyciągniętym ramieniem, [abyście Mu służyli]. Dlatego Bóg, twój Bóg nakazał ci, żebyś zachowywał Szabat
  V - Szanuj twojego ojca i twoją matkę, tak jak Bóg, twój Bóg, nakazał ci [przy Mara], żebyś długo żył i żeby ci się wiodło na ziemi, którą Bóg, twój Bóg, daje tobie.
  VI - Nie wolno ci mordować.
  VII - i nie wolno ci cudzołożyć,
  VIII - i nie wolno ci porywać [człowieka],
  IX - i nie wolno ci świadczyć nadaremnie przeciwko twojemu bliźniemu,
  X - i nie wolno ci pożądać żony twojego bliźniego, nie wolno ci pożądać domu twojego bliźniego, jego pola i jego sługi, i jego służącej, i jego byka, i jego osła ani niczego, co należy do twojego bliźniego.

  ... za: Dekalog wg Dewarim 5, 6-18 /KPP/,TORA PARDES LAUDER

  I - Błogosławiony Jesteś, który Słowem wyprowadzasz nas z domu niewoli upadku naszego.
  II - Błogosławiony Jesteś, który zawierzasz nam tajemnicę ułomności postrzegania i rozumienia rzeczy świata tego.
  III - Błogosławiony Jesteś, który zawierzasz nam tajemnicę Imienia Twego.
  IV - Błogosławiony Jesteś, który ubogacasz nas dniem Szabatu, uświęconym odpoczynkiem Twoim.
  V - Błogosławiony Jesteś, który ubogacasz nas dziełem tych, dzięki którym pozwalasz nam otworzyć oczy po tym świecie.
  VI - Błogosławiony Jesteś, który zawierzasz nam Dar Życia.
  VII - Błogosławiony Jesteś, który zawierzasz nam Dar Czystości.
  VIII - Błogosławiony Jesteś, który zawierzasz nam Dar Wolności.
  IX - Błogosławiony Jesteś, który zawierzasz nam Dar Prawdy.
  X - Błogosławiony Jesteś, który zawierzasz nam Dar Własności i radość bliźniego z posiadania dzieł Słowa Twego.

  Jezus z Nazaretu - Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię. Niech przyjdzie Twoje Królestwo, niech się spełni Twoja wola jak w niebie, tak i na ziemi. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili, i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! /... za: Ewangelia Mateusza/

  Ps. Jestem bezrobotnym człowiekiem o dość skomplikowanej przeszłości. Tym bardziej nie jestem w stanie zrozumieć sądu jaki się odbywa obecnie nad Wałęsą. Tak jakby wszyscy 'sprawiedliwi' mieli za cel utopić Wałęsę, za to, że nie utopił tego Narodu we krwi bratobójczej wojny domowej.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  najlepiej w Berlinie i Moskwie

  he, he, he (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  w celu podtrzymania idola opozycji tagowickiej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rękopis znaleziony w magdalence

  realista51 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

  .....pycha kroczyła przed upadkiem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ekspertyza

  Kamil (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  To dobry pomysł, niech Wałęsa zwróci się do ekspertów grafologii z zagranicy. Sam położy głowę na pieniek.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Diagnoza

  propeler (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

  Nikt ci tumanie nie każę wierzyć , masz bucu tylko poznać co sądzą specjaliści. A skoro akta były fałszywe to po co je rąbnąłeś jak byłeś Dyzmą ?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A skoro akta były fałszywe to po co je rąbnąłeś jak byłeś Dyzmą ?

  say69mat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  To jak je miał rąbnąć będąc Dyzmą, skoro były u Kiszczaka???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Donosił do SB, a teraz

  niesamowite (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 3

  Donosił do SB na Polaków, a teraz mówi o "międzynarodowej pomocy". Przecież to jawna zdrada naszego kraju. Może jeszcze sam zadzwoni z prośbą o niemieckie czy francuskie czołgi??


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Donosił do SB na Polaków, a teraz mówi o "międzynarodowej pomocy".

  say69mat (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Po pierwsze, sugerujesz, że to ZOMO i SB wyprowadziły jednostki pancerne Armii Czerwonej z terytorium Polski??? Po drugie, czyżby Twoim zdaniem, Francja i Niemcy nie były naszym sojusznikiem....rozwiń całość

  Po pierwsze, sugerujesz, że to ZOMO i SB wyprowadziły jednostki pancerne Armii Czerwonej z terytorium Polski??? Po drugie, czyżby Twoim zdaniem, Francja i Niemcy nie były naszym sojusznikiem. Zarówno w wymiarze politycznym jak i militarnym???zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PIS = PZPRR

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 25

  Program partii programem narodu - Wola wodza jedynym prawem. Jak z Korei Północnej to jest polska.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  @gość

  Zgłoś naruszenie treści

  "gościu", chory jesteś. Pospiesznie udaj się do lekarza co chorych na główkę leczy.
  Obyś rychło do zdrowia wrócił, tego serdecznie Ci życzę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nowa władza w Polsce

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 11

  Nowa władza w Polsce! https://www.youtube.com/watch?v=64aKw257GmE

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo