Ważne
  Komisje śledcze, rekonstrukcja rządu i Smoleńsk. Nowy sezon...

  Komisje śledcze, rekonstrukcja rządu i Smoleńsk. Nowy sezon w polityce zacznie się na ostro

  Witold Głowacki

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Terlecki, Kaczyński, Błaszczak

  Terlecki, Kaczyński, Błaszczak ©Piotr Smolinski

  Po wakacyjnej przerwie wraca twarda polityka. Tej jesieni raczej nie spodziewajmy się dłuższych momentów spokoju - swoje uderzenia szykują i PiS, i opozycja.
  Terlecki, Kaczyński, Błaszczak

  Terlecki, Kaczyński, Błaszczak ©Piotr Smolinski

  Rekonstrukcja rządu? Jarosław Kaczyński premierem? Początek słynnego „przyspieszenia”, którego prezes PiS domagał się od Beaty Szydło jeszcze wiosną? Tak, to wszystko możemy zobaczyć jeszcze w tym roku. Ale na samym początku nowego sezonu politycznego, który właśnie się zaczyna, czeka nas seria starć partii rządzącej z opozycją. Od tych rytualnych i niekoniecznie zakończonych jakimkolwiek rozstrzygającym wynikiem, aż po takie, które mogą mieć bardzo głębokie skutki.

  Już w poniedziałek zaczyna się posiedzenie Sejmu. Pierwszego dnia obrad posłowie zajmą się m.in. wnioskiem Platformy o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego. Złożony na ostatnim posiedzeniu przed wakacjami wniosek mimo prawdopodobnego poparcia Nowoczesnej i PSL nie ma oczywiście wielkich szans na przyjęcie przez Sejm - przeciw będą głosować posłowie PiS i przynajmniej część klubu ‘Kukiz 15. Niemniej debata tego dnia (zaplanowano 5-minutowe oświadczenia klubów) może być naprawdę gorąca. Pamiętajmy, że posłowie Platformy złożyli wniosek w związku z sytuacją, do której doszło podczas głosowania senackich poprawek do najnowszej z ustaw o Trybunale Konstytucyjnym - Kuchciński wielokrotnie przerywał posłom opozycji wystąpienia a ostatecznie przerwał dopuszczanie do zadawania pytań i składania wniosków formalnych. Rzecz jasna podobne sceny mogą się powtórzyć podczas debaty dotyczącej jego ewentualnego odwołania. Dlatego PiS już teraz próbuje przedstawiać wniosek Platformy jako formę wichrzycielstwa. Rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek nazwała go „kolejną awanturą polityczną ze strony Platformy, nie mającą nic wspólnego z merytoryczną oceną pracy marszałka Kuchcińskiego.” Z kolei posłowie opozycji mówią wprost, że ich zdaniem Kuchciński łamie sejmowe standardy i jest - to słowa Cezarego Tomczyka z PO - „marszałkiem tylko jednej partii”.

  CZYTAJ TAKŻE: Schetyna: Tusk powinien być wspólnym kandydatem opozycji na prezydenta Polski

  W środę natomiast ruszą prace komisji śledczej w sprawie afery Amber Gold, która zdecydowanie może stać się politycznym młotem PiS na Platformę Obywatelską. W dziewięcioosobowym składzie komisji znajdziemy aż pięciu posłów partii rządzącej i zaledwie po jednym przedstawicielu pozostałych klubów. Przed sejmowymi wakacjami odbyło się już jej pierwsze posiedzenie, na którym także prezydium komisji zostało zdominowane przez partię rządzącą - przewodniczącą została Małgorzata Wasserman (PiS), a jej zastępcami Marek Suski (PiS) i Paweł Grabowski (Kukiz ’15). W planach komisji jest między innymi przesłuchanie Donalda Tuska - choć Małgorzata Wasserman zapowiedziała już, że nie należy się tego spodziewać na początkowym etapie prac komisji. Na liście osób do przesłuchania są też m.in. syn byłego premiera Michał Tusk (który współpracował z należącymi do Amber Gold liniami lotniczymi OLT Express) i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz z Platformy (który z kolei - według swych krytyków - uczestniczył w akcji promocyjnej OLT Express, ciągnąc wraz z innymi samorządowcami samolot tych linii podczas otwarcia nowego terminalu na lotnisku w Gdańsku).

  Pamiętajmy, że PiS zapowiadał powstanie jeszcze kilku innych komisji śledczych - w tym w sprawie afery podsłuchowej oraz w sprawie domniemanej inwigilacji dziennikarzy. Te plany mogą zostać zrealizowane w każdej chwili.

  Do końca września - tak wynika z jego własnej zapowiedzi - minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski ma odtajnić materiały dotyczące Smoleńska - w tym notatki z rozmów polskich i rosyjskich dyplomatów oraz ze spotkań b. szefa MSZ Radosława Sikorskiego. - Zależało im na tym, by prezydenta nie było w Katyniu, gdy będą tam Tusk z Putinem (...) Pokażę, że to było niezgodne z interesem państwa polskiego, żeby grać przeciwko polskiemu prezydentowi na rzecz Rosji - mówił nie kryjąc swych intencji Waszczykowski.

  Swoje robią też służby i prokuratura. Obiektem ich zainteresowania są kwestie związane z dziką reprywatyzacją w stolicy - tu, jak już pisaliśmy, jak najbardziej możliwe jest uderzenie w warszawską Platformę i prezydent miast Hannę Gronkiewicz-Waltz. Ale obiektami zainteresowania śledczych są inni samorządowcy - w tym Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.
  1 »

  Komentarze (22)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Misiewicz to ten geniusz od Skype'a

  Putin dzwoni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  https://www.youtube.com/watch?v=GgKYhXcZ_FQ

  39 sekunda

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na szczescie Polacy dokonali ( w ostatniej chwili) dobrego wtyboru

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  i wywalili kumpli Ryzej Kanalii na zbity pysk. Zlodziei, malwerstantow, niekompetentnych, POspolitych drani, zerujacych na majatku publicznym i wyslugujacych sie obcej agenturze i obcym wplywom....rozwiń całość

  i wywalili kumpli Ryzej Kanalii na zbity pysk. Zlodziei, malwerstantow, niekompetentnych, POspolitych drani, zerujacych na majatku publicznym i wyslugujacych sie obcej agenturze i obcym wplywom. Sprawy Polski i Polakow zmierzaja w dobrym kiernku.. I tak trzymac!! Oby Prawi i Sprawiedliwi nie cofneli sie ani o krok POd naciskiem poprzedniej ubecko-PRLowskiej bandy!
  A teraz cala naprzod- gospodarka, bezpieczny i godziwy byt Polakow i naprawa rozstrojonego, okradzionego i slabego Panstwa. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozliczyć

  Łuki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 8

  oszustów z PO !!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rozliczyć

  Łuki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  oszustów z PiSu !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NKWD-ista na premiera w wolnej Polsce !

  soboń (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  A oto ród tego co nas tak gnębi :
  RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA...rozwiń całość

  A oto ród tego co nas tak gnębi :
  RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO.
  Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali.Za co nas tak gnębi, i dlaczego tak nienawidzi Polski i Polaków ! Oto odpowiedź ! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NKWD-ista na premiera w wolnej Polsce !

  soboń (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  A oto ród tego co nas tak gnębi :
  RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA...rozwiń całość

  A oto ród tego co nas tak gnębi :
  RAJMUND KACZYŃSKI URODZONY W GRAJEWIE MATKA FRANCISZKA ZE SWIATKOWSKICH ZRODZONEJ W WSI GRONOWCE KOŁO ODESSY Z RODZINY NACZELNEGO PREZESA SADU WOJSKOWEGO ZA STALINA PUŁKOWNIKA ARMII CZERWONEJ WILHELMA SWIATKOWSKIEGO.
  Historia zasłużonych dla morderców z Katynia, dwóch ukochanych wujków Jarka i Lecha - Wilhelma i Henryka ŚWIĄTKOWSKICH i ich związek ze straszliwym Mordem Katyńskim. Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawać chyba nie muszę), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Drugi, Henryk, był ministrem "sprawiedliwości" nieprzerwanie w latach 1945-1956 (!!!), przez co odpowiada za całokształt stalinowskich zbrodni na Narodzie Polskim, był jedynym stałym ministrem w czterech powojennych marionetkowych rządach komunistycznych (Osóbki-Morawskiego, I rząd Bieruta, I rząd Cyrankiewicza i II Bieruta), a co najważniejsze - już na wiosnę 1945 roku (!!) nakazał wszcząć śledztwo swemu wiernemu psu (Jerzemu Sawickiemu - właść. Izydorowi Reislerowi), którego celem miało być zatuszowanie winy bolszewików za ten straszliwy mord na polskich oficerach i próba zrzucenia go na broniących się wtedy jeszcze faszystów. To są tylko informacje ogólne. Po szczegóły - wysyłam was do pewnego Jarosława i jego mamy, Jadwigi. Wiedzą o tym bardzo dużo ? jako że często odwiedzali się nawzajem, zanim po śmierci Stalina nie cofnięto Wilhelma do Związku Radzieckiego i tam, rozliczono za zbrodnie na Narodzie Polskim, czego dokonali sami komuniści od Chruszczowa już w 1954 roku czym Rajmund Kaczyński zaimponował Bierutowi, Wilhelmem Świątkowskim, kuzynem przysłanym do PRL przez Stalina, na funkcję prezesa Wojskowego Sądu Najwyższego. To Wilhelm podpisywał wyroki śmierci na zakapowanych przez Rajmunda AK-wców. ps. Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego, za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru. Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, wyznania starozakonnego KGBowiec osobiscie mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Mamusia Rajmunda z domu Świątkowska ur. w Granówce pod Odessą. Stąd ta przychylność władz dla rodziny Kaczyńskich. Dlatego też IPN gorliwie ściga różnych Bermanów i Szechterów a milczy i udaje że nic nie wie o ich zwierzchniku, którego rozkazy wykonywali.Za co nas tak gnębi, i dlaczego tak nienawidzi Polski i Polaków ! Oto odpowiedź ! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szał

  szał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  szydło pójdzie w szałamachę a szłamacha w szydłę, czy jakoś tam.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NOWOŚĆ !!!

  droll (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  Po wytężonej pracy poprzedniej ekipy na rzecz powszechnego dobrobytu i ogólnego szczęścia całego narodu i po zabezpieczeniu przyszłości kraju (500+dzietność) przez obecną władzę, teraz wreszcie...rozwiń całość

  Po wytężonej pracy poprzedniej ekipy na rzecz powszechnego dobrobytu i ogólnego szczęścia całego narodu i po zabezpieczeniu przyszłości kraju (500+dzietność) przez obecną władzę, teraz wreszcie politycy mają czas na wzajemnie poprzekomarzanie się. To są tacy sami ludzie jak my, miejmy to na względzie. Im także należy się jakaś rozrywka zanim znów zaczną umęczonymi paluszkami zatwierdzać nowe podatki dla plebsu, ulgi dla biznesmenów, dotacje dla rolników, jakąś prywatyzację ..... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nic nie wyniknie z tej kosmetologii! PiS nie jest w pojedynkę, są w nim z woli PiS:

  gowincowcy, ziobrzyści, morawieccy, czy inni opozycjoniści (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Zachodzi pytanie: kiedy nastąpiłoby cokolwiek nośnego i wydajnego... Ano i wówczas, jeśli premierem pozostałby poseł
  Kukiz, a jego v-ce poseł Piotr Liroy-Marzec. Nastąpiły u kogoś jakieś...rozwiń całość

  Zachodzi pytanie: kiedy nastąpiłoby cokolwiek nośnego i wydajnego... Ano i wówczas, jeśli premierem pozostałby poseł
  Kukiz, a jego v-ce poseł Piotr Liroy-Marzec. Nastąpiły u kogoś jakieś uśmieszki? Eee, wówczas są i niezasadne!

  Kulturysta z Austrii, Arnold Schwarzenegger, syn gospodyni domowej i policjanta, aktor, emigrant, poszybował w USA na 38. gubernatora Kalifornii (pow. 423.970 km², ludność 38,8 mln). Byłby i trzecią kadencję, gdyby nie regulacje prawne. Kolejna kariera i nie polityka. 45. prezydentem USA pozostanie w tym roku businessman od handlu i wynajmu budynków.

  A wracając do obojga polskich muzyków. Ci mają charyzmę, są lubianymi przez lud i to z różnej kategorii jak i wieku.
  Ci nie są lekceważeni przez media, ba, co włącznie z naczelnym medium w-ską blond od „Kropki nad i”. Oboje muzyków potrafi trzymać dyscyplinę nad sobą i wokół. Angielszczyzna nie jest dla nich trzecim światem i piątym wymiarem. A jeżeli mają w niej jakieś braki, douczą się, bo nie startują od zera. Duo muzyków pracowało pod różnymi temperaturami, więc
  i nie są przyspawani do matczynego zapiecka czy ojcowskiej zagrody.

  Polska, post lewicowa i PO-ska, oskubana ze wszech stron, nie ma już czasu na wyczekiwanie momentu czy pracusiom
  i leniom z PiS-Gowin cokolwiek wyjdzie. To dzisiaj należy czynić „rewoltę” w finansach i podatkach. I stąd, fachowców do niej, należy też pobrać wprost z zewnątrz, a nawet i z SLD.

  I zarazem, enigmatyczna lista fachowców, którzy mają oczekiwane predyspozycje na „rewolucjonistów” w formowaniu cash, tj. napędzeniu go do kieszeni zwyczajowego Kowalskiego, jak również szerokiej paszczy Skarbu Państwa.
  Oto i oni: prof. Witold Modzelewski, wybitny specjalista od podatków. W PRL tak żonglował, że prywaciarze i komuniści nie narzekali. Kolejny fachman od nowoczesnej ekonomii, prof. Krzysztof Rybiński. Jak PiS-wi fachowców nie wystarczy, jest i prof. Robert Gwiazdowski, specjalista do wszystkiego, tj. szerokiej ekonomii. Jest też i partyjny dr Zbigniew Kuźmiuk

  Innymi słowy, sukces każdego kraju, polityczny i gospodarczy, nie musi bazować na armii zawodowych funkcjonariuszy partyjnych. I nie trzeba być Prezesem PiS, łebskim i przyjemnym, ażeby wiedzieć, że spektakularny sukces czynią talenty.
  I właśnie talenty na rodzaj samego Prezesa. Tak, tak, wewnętrzna opozycjo w PiS! Wasz sukces to z talentu Prezesa!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  koszmary

  dr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Jeżeli próżniactwo, totalny brak ogłady towarzyskiej, ignorancja, wywyższanie, nikczemność, fałsz, kłamstwo i obłuda niszczenie wszystkiego i wszystkich kto nie z nim to talenty to jestem Walenty !...rozwiń całość

  Jeżeli próżniactwo, totalny brak ogłady towarzyskiej, ignorancja, wywyższanie, nikczemność, fałsz, kłamstwo i obłuda niszczenie wszystkiego i wszystkich kto nie z nim to talenty to jestem Walenty ! Człowieku zastanów się zanim zaczniesz bełkotać i lizać dupsko kot i prezia a fezwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taaaa......

  To jednak jesteś Walenty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  I do tego p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.y.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  http://www.gazetawarszawska.com/

  http://wolna-polska.pl/ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

  http://polskaniepodlegla.pl/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kongres terrorystów żydowskich pod nazwą "Kongres Sędziów Polskich"

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/4429-kongres-sedziow-polskich (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 15

  Kiedy pełna lista 1000 uczestników nie jest znana, to należy żądać od Ziobro oraz Błaszczaka publicznego wykazania tych nazwisk i podania sądów, w których ci sędziowie zasiadają – jest to...rozwiń całość

  Kiedy pełna lista 1000 uczestników nie jest znana, to należy żądać od Ziobro oraz Błaszczaka publicznego wykazania tych nazwisk i podania sądów, w których ci sędziowie zasiadają – jest to podstawowe prawo Narodu!!!

  Polakom nie wolno stać bezczynnie wobec tego kolejnego kroku żydowskiej agresji w Polsce. Wszyscy uczestnicy „kongresu” muszą być udokumentowani, nazwisko, imię, sąd, miejsce zamieszkania, związki rodzinne, etc. Należy upowszechnić wiedzę o ich majątkach, przeciętny sędzia miasta wojewódzkiego wyciąga na łapówkach ok. miliona euro rocznie i lustracja ekonomiczna sędziego oraz jego rodziny ukaże wstrząsający rozmiar korupcji, przekraczający obrotami najbardziej nawet egzotyczne kraje tego świata.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo