Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podczas dwóch festiwalowych dni, mieszkańców Biecza oraz przybyłych gości czekają niezapomniane muzyczne przeżycia

Lech Klimek
Lech Klimek
Kromer Festiwal Biecz jest produktem kulturalnym, który staje się silną marką, jest kojarzony z Bieczem i regionem oraz jego zasobami
Kromer Festiwal Biecz jest produktem kulturalnym, który staje się silną marką, jest kojarzony z Bieczem i regionem oraz jego zasobami archiwum
Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie kulturalne Biecza, mowa tu oczywiście o Kromer Festival Biecz. Jego ósma już edycja festiwalu rozpocznie się w sobotę, 30 lipca.

Czekają nas cztery koncerty, które odbędą się w zabytkowej przestrzeni świątyń Ziemi Bieckiej, Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Bieczu, Kościele pw. św. Anny w Bieczu i Kościele pw. św. Michała Archanioła w Binarowej.

- Muzyka we wnętrzach tych kościołów brzmi wyjątkowo, każdy kościół jest inny, a tym samym tworzy unikatowy klimat do odbioru muzyki, która jest na bardzo wysokim poziomie – mówi Paweł Szczepanik, dyrektor artystyczny festiwalu. - Zespoły oraz muzycy tegorocznej edycji należą do czołówki światowego wykonawstwa w zakresie muzyki dawnej co podobnie jak w latach ubiegłych gwarantuje najwyższy poziom artystyczny festiwalu - podkreśla.

To, co wyróżnia biecki festiwal początku jego istnienia to dostępność dla szerokiego grona odbiorców. Wstęp na koncerty jest bezpłatny, niebiletowany, co oznacza, że każda osoba może uczestniczyć w spotkaniu z kulturą wysoką.

Jednym z wyzwań organizacyjnych w czasie festiwalu jest zwiększenie jego dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

- Przed wejściem do kościołów św. Anny w Bieczu i św. Michała Archanioła w Binarowej umieszczony zostanie podjazd dla osób poruszających się na wózkach - opowiada Paweł Jamro, dyrektor Bieckiego Centrum Kultury. - Książka programowa festiwalu wydana zostanie w formie pdf oraz nagrana w formie audio. Teksty części śpiewanych przetłumaczone zostaną na język polski. Ponadto powstanie nagranie video z koncertu finałowego, które posiadać będzie audiodeskrypcję - dodaje.

Festiwal po raz drugi otrzymał Patronat Honorowy Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Festiwalowi patronuje również ks. bpa Jana Wątroby, ordynariusz diecezji rzeszowskie.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska