Pobiegli w Leśnym Półmaratonie

Marek Podraza
Regina Kulka z Ropy wygrała w kategorii kobiet, a Mateusz Golonka był trzeci na 5 km.

W niedzielę w Wierzchosławi- cach koło Tarnowa odbył się I Wierzchosławicki Leśny Półmaraton na dystansie 21,98 km z firmą "Runshop. pl" oraz bieg masowy z "Kserkomem" na dystansie pięciu kilometrów.

Głównym celem imprezy była popularyzacja biegów masowych jako jednej z form zdrowego i aktywnego stylu życia oraz promocja gminy Wierzchosławice i Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska. Bieg rozegrano w pięknych terenach leśnych Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy. W Wierzchosławickim

Leśnym Półmaratonie wystartował nawet mistrz Europy, mistrz świata oraz wicemistrz olimpijski w chodzie sportowym Ilja Markow. Nie zabrakło w nim także biegaczy z naszego powiatu, którzy zdobywali czołowe miejsca. - Po raz pierwszy startowałem w Wierzchosławicach. Przyjechałem wraz z kolegami. Towarzyszyła nam wspaniała atmosfera i świetnie przygotowana trasa biegu.

Organizatorzy spisali się na medal. Biegło się dobrze, chociaż trochę na otwartych polanach dokuczało nam słońce. Walczyłem o pierwsze miejsce z moim kolegą Kornelem Machem z Niepołomic, ale okazał się lepszy - informuje nas Mateusz Golonka, który wywalczył trzecie miejsce na dystansie pięciu kilometrów.

Bieg na 21,98 km wygrał Grzegorz Czyż z Bogumiłowic z czasem 01.17,08, a bieg na 5 km Kornel Mach z Niepołomic z czasem 00.18,39. Bardzo udany start odnotowała Regina Kulka z Ropy, która bezapelacyjnie zwyciężyła w kategorii kobiet na dystansie 21,98 km.

Najlepsze wyniki naszych biegaczy:

Bieg na 21 km Open:

13 m. Mateusz Kosiba - Biecz - 01:29:04, / 4m. w kategorii mężczyzn M-29/, 14 m. Regina Kulka - Ropa - 01:29:37 / I m. w kategorii kobiet i w kategorii K - 29/ , 26 m. Marek Klara - Brzana - 01:36:28, 76 m. Andrzej Bełko - Gorlice - 01:49:48.

Bieg na 5 km:
3 m . Mateusz Golonka - Gorlice - 00:19:30, 10 m. Maciej Napora - Gorlice - 00:23:44.