Piotr Filar: Policjant, który ratuje życie

  Piotr Filar: Policjant, który ratuje życie

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Dybała

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  W służbie jest od 2008 roku, a od roku w Zespole Ochronnym Wydziału Sztab Policji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Zajął czwarte miejsce.
  Piotr Filar: Policjant, który ratuje życie
  Wcześniej został już laureatem plebiscytu „Gazety Krakowskiej” w kategorii Osobowość Roku 2016 za uratowanie wraz z kolegą z patrolu życia 18-sto miesięcznej dziewczynki. Dziecko nie oddychało. Dzięki szybkiej interwencji udało się go odratować. Bierze udział w pracach komisji konkursowych Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Aktualnie ekspert oceniający wnioski w ramach konkursu grantowego FIO - Małopolska Lokalnie - edycja 2017. Brał również udział w pielgrzymkach rowerowych z Zakopanego na Hel, promując wartości chrześcijańskie oraz zdrowy tryb życia.

  W 2015 roku został wyróżniony w konkursie o nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego „Amicus Hominum” dla osób działających na rzecz dobra innych. Nagrodę otrzymał w kategorii promocja i ochrona zdrowia, m.in. za działalność społeczną na rzecz Stowarzyszeń. Szczególnie angażuje się w działanie na rzecz chorych dzieci (z Zespołem Aspergera, autyzmem, alalią i afazją dziecięcą). Posiada również tytuł ratownika oraz ratownika wodnego.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama