NAUCZYCIEL NA MEDAL | Doceniliście najlepszych pedagogów z...

  NAUCZYCIEL NA MEDAL | Doceniliście najlepszych pedagogów z Małopolski

  Paulina Piotrowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  NAUCZYCIEL NA MEDAL | Doceniliście najlepszych pedagogów z Małopolski
  Zakończyliśmy naszą akcję „Nauczyciel na Medal”, które celem było wyłonienie najbardziej cenionych i lubianych pedagogów z Małopolski. Zakończył się wielki finał wojewódzki głosowania. "Nauczyciel na Medal" to akcja pod honorowym patronatem Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego, i prof. Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
  NAUCZYCIEL NA MEDAL | Doceniliście najlepszych pedagogów z Małopolski

  KLIKNIJ i zobacz wyniki wielkiego finału wojewódzkiego  NAUCZYCIEL KLAS I-III

  NAUCZYCIEL KLAS IV-VII i GIMNAZJUM

  NAUCZYCIEL SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH


  KLIKNIJ i zobacz specjalny dodatek do "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego", w którym zaprezentowaliśmy wszystkich finalistów


  Tu możesz sprawdzić wyniki głosowania w pierwszym, powiatowym etapie

  Kliknij i wybierz miasto lub powiat:

  KRAKÓW
  TARNÓW
  NOWY SĄCZ
  bocheńskibrzeskichrzanowski
  dąbrowskigorlickikrakowski
  limanowskimiechowskimyślenicki
  nowosądeckinowotarskiolkuski
  oświęcimskiproszowickisuski
  tarnowskitatrzańskiwadowicki
  wielicki


  Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć coś więcej - umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem.

  Takich właśnie nauczycieli z Małopolski pragnęliśmy docenić w akcji, którą prowadziliśmy pod honorowym patronatem Jacka Krupy, Marszałka Województwa Małopolskiego, i prof. Kazimierza Karolczaka, rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

  - Nauczyciel towarzyszy człowiekowi od najmłodszych lat, pełniąc szczególnie ważną rolę. Zaszczepia chęć poznawania, pokazuje piękno świata i nauki, nie tylko uczy pisać i liczyć, ale też uczy kreatywności – podkreśla marszałek Jacek Krupa.

  Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego:
  Dobry nauczyciel powinien inspirować uczniów
  Prof. Kazimierz Karolczak, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie:
  Pasja w zawodzie nauczyciela jest ważniejsza, niż powołanie  Dla nauczyciela, który jest lubiany i szanowany praca jest łatwiejsza, a jej efekty lepsze. Szukaliśmy belfrów, którzy zjednują sobie uczniów i ich rodziców swoją cierpliwością, uprzejmością i serdecznością. Ale także takich, którzy wielki szacunek zdobywają fachowością, a czasem nawet... surowością. Szukaliśmy nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy, często poświęcając przy tym swój czas wolny.

  Laureaci zostali wybrani w głosowaniu prowadzonym osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i we wszystkich powiatach naszego województwa. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach - dla nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum oraz dla tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych.

  Studia podyplomowe


  Uwaga, mamy wspaniałą wiadomość dla nauczycieli biorących udział w naszej akcji! Dla zwycięzców wielkiego wojewódzkiego finału jest dodatkowa nagroda - vouchery na studia podyplomowe, ufundowane przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Laureaci drugich i trzecich miejsc dostaną natomiast vouchery na kurs "Uzależnienia behawioralne: geneza, profilaktyka i terapia".

  KLIKNIJ i zobacz ofertę studiów podyplomowych Uniwersytetu Pedagogicznego  Szczegóły na temat nagród dla laureatów podajemy poniżej.

  Kongres Edukacyjny


  Laureaci odbiorą medale i nagrody z rąk marszałka Jacka Krupy podczas Kongresu Edukacyjnego, który odbędzie się w Krakowie. Zaproszenie na kongres otrzymają laureaci z każdego powiatu. Program konferencji będzie bardzo bogaty. Laureaci wezmą udział m.in. w organizowanym w ramach kongresu FlexiForm Day Edukacja - szkoleniu poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji.

  Ważne terminy i informacje


  ► Nasi Czytelnicy wybierali laureatów w trzech kategoriach: Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum, Nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych.
  ► Nauczyciele na Medal zostali wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, a także w każdym z powiatów Małopolski. Zwycięzcy etapu powiatowego zmierzyli się w wielkim finale wojewódzkim.
  ► Zwycięzcy otrzymają medale, które wręczymy podczas uroczystej gali, a także atrakcyjne nagrody.
  ► Akcję Nauczyciel na Medal organizują wspólnie "Dziennik Polski" i "Gazeta Krakowska" pod honorowym patronatem Jacka Krupy, Marszałka Województwa Małopolskiego.
  ► Pierwszy, powiatowy etap głosowania rozpoczął się w piątek, 13 października i zakończył się w środę, 8 listopada o godz. 21.
  ► Zwycięzcy z każdego miasta i powiatu awansowali do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
  ► Głosowanie w wojewódzkim finale naszej akcji rozpoczęło się w piątek, 10 listopada i zakończyło się w piątek, 17 listopada, o godz. 21.

  Cenne nagrody dla nauczycieli

  Etap powiatowy

  Nauczyciele, którzy zajęli pierwsze miejsce w etapie powiatowym, we wszystkich trzech kategoriach, otrzymają:
  • dyplom i tytuł Nauczyciel na Medal
  • medal od Marszałka Województwa Małopolskiego, wręczany podczas uroczystej gali
  • udział w konferencji - specjalistycznym szkoleniu FlexiForm Day Edukacja, poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji

  Laureaci drugich miejsc otrzymają:
  • dyplom od Marszałka Województwa Małopolskiego
  • udział w konferencji - specjalistycznym szkoleniu FlexiForm Day Edukacja

  Laureaci trzecich miejsc otrzymają:
  • dyplom od Marszałka Województwa Małopolskiego


  Wojewódzki finał


  Zwycięzcy finału wojewódzkiego dostaną nagrody główne:

  Laureaci pierwszych miejsc we wszystkich trzech kategoriach otrzymają:
  • Voucher na studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, do wykorzystania w roku akademickim 2018/2019 lub 2019/2020. Voucher obejmuje całą ofertę studiów i będzie ważny również dla tych kierunków, które dopiero zostaną uruchomione.
  • Voucher na tygodniowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym kompleksie Łysoń ParkHotel&Spa w Inwałdzie z pełnym wyżywieniem
  • Voucher na kwotę 400 zł do wykorzystania na zabiegi lub do zakupu kosmetyków w hotelowym spa

  Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Hotelu Łysoń


  • 3-dniowy bilet dla dwóch osób do zwiedzania i korzystania z atrakcji Inwałd Parku: Parku Miniatur, Dinolandii, MiniZoo, Średniowiecznej Warowni, Ogrodów Jana Pawła II

  Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Inwałd Parku


  • Podwójne zaproszenie na atrakcyjne wydarzenie kulturalne

  Laureaci miejsc 2-3 otrzymają:

  Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort  Laureaci miejsc 4-5 otrzymają:
  Laureaci miejsc 6-10 otrzymają:
  • Zaproszenie do Term Chochołów dla dwóch osób (voucher OPEN: wstęp do strefy basenowej, leczniczej i saunaryjnej)

  Kliknij i zobacz, jakie atrakcje czekają w Termach Chochołów


  • Podwójne zaproszenie na atrakcyjne wydarzenie kulturalne

  Informacji o akcji udziela Arkadiusz Bar, e-mail arkadiusz.bar@polskapress.pl, nr tel. 503 078 348, 12 6 888 137 w godz. 9-16.  Patron honorowy:

  Regulamin akcji:


  Załączniki

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   Wybieramy najpopularniejszych sportowców | ZGŁOŚ KANDYDATÓW

   Wybieramy najpopularniejszych sportowców | ZGŁOŚ KANDYDATÓW

   Zagraj z WOŚP! Zostań wolontariuszem!

   Zagraj z WOŚP! Zostań wolontariuszem!

   Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję

   Oto najbardziej poszukiwani przez małopolską policję