Pawel Panus
Pawel Panus
Agnieszka Karcz to podstawowa zawodniczka Wandy
Agnieszka Karcz to podstawowa zawodniczka Wandy Andrzej Banas / Polska Press
W meczu o mistrzostwo pierwszej ligi kobiet Wanda Kraków pokonała Rysy Bukowina Tatrzańska 3:1 i awansowała na siódme miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa należała do gospodyń. Od początku spotkania narzuciły swój styl i gra toczyła się głównie na połowie beniaminka z Podhala. W 12 min Monika Jaskółka strzałem po ziemi zdobyła pierwszą bramkę. Wanda nie zwalniała tempa i po kilku zmarnowanych okazjach na listę strzelców wpisała się Paulina Fiałek, która wślizgiem wykończyła akcję.
Początek drugiej połowy należał do przyjezdnych, które szybko zdobyły kontaktową bramkę. Rysy zaczęły grać odważniej, tworząc sobie sytuacje bramkowe. Potem Monika Jaskółka wywalczyła rzut karny, a Magdalena Król pewnym strzałem zdobyła bramkę.
Wanda grała w składzie: Socha - Nieroda, Szostak, Karcz, Kaźmierowska - Kamieńska, Fiałek(Józefczyk), Król - Zaporowska, Kowal, Jaskółka oraz Tataruch, Klima, Rusocka, Mucha, Płaza, Dzwolak.

Materiał oryginalny: Piłkarki nożne Wandy Kraków pokonały Rysy Bukowina Tatrzańska - Dziennik Polski