Serwis narciarski Serwis narciarski
  Szczawnica Palenica [OPIS, TRASY, CENNIK]

  Szczawnica Palenica [OPIS, TRASY, CENNIK]

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Bochenek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Szczawnica Palenica [OPIS, TRASY, CENNIK]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©PKL

  Szczawnica to uzdrowisko tętniące życiem przez cały rok, w związku z tym mające solidną bazę noclegową. Z punktu widzenia narciarzy najważniejszym punktem miasta jest kolej krzesełkowa na Palenicę.
  Dolna stacja znajduje się tuż obok centrum, nad potokiem Grajcarek. Od 2005 roku na szczyt (722 m n.p.m.) wjeżdżamy na 4-osobowych siedziskach kolejki Doppelmayra. Pokonanie 780 metrów zajmuje ok. trzy minuty. Na górze, na Polanie Szafranówka, znajduje się kompleks orczyków (250-330 m), dzięki któremu zdecydowanie poszerza się wachlarz możliwości do szusowania.

  Ze górnej stacji kolei krzesełkowej ruszyć w dół możemy najtrudniejszą, kilometrową trasą FIS-owską (czerwona z bardzo wymagającym fragmentem, na mapie oznaczona jako czarna - 1).
  Wyjeżdżając orczykiem na szczyt Szafranówki (742 m n.p.m.), zobaczymy panoramę Pienin, no i będziemy mieli możliwość zjazdu szeroką, liczącą niemal dwa kilometry trasą niebieską. Na stronie internetowej Polskich Kolei Linowych określa się ją jako rodzinną (niebieska, choć na mapce ma kolor czerwony - 4). Dojedziemy nią pod dolną stację kolei krzesełkowej.

  Na samej Polanie Szafranówka są dwie opcje jazdy obok orczyków, każdy z nich ma przepustowość 750 osób na godzinę (kolej ze Szczawnicy - 2200; działa przez cały rok).

  Kliknij i zobacz wizytówkę stacji narciarskiej
  Stacja działa w godzinach 9-19.30, na miejscu gastronomia i sprzęt do wypożyczenia. Parking płatny. Honorowany jest karnet TatrySki, obejmujący 9 ośrodków w Polsce i na Słowacji.

  Trasy - Palenica i Szafranówka [Sprawdź]


  1 - długość 1000 m - czerwona
  2 - długość 300 m - niebieska
  3 - długość 300 m - niebieska
  4 - długość 2000 m - niebieska  Cennik [Sprawdź]


  Skipass normalny - od 16. do 65. roku życia; ulgowy - 5 do 15 lat i powyżej 65. roku życia; rodzinny: 2 plus 1; dzieci urodzone po 1 stycznia 2013 r. - bezpłatnie

  Skipass 2-godzinny: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 108 zł (rodzinny), 17 zł (kolejne dziecko)
  Skipass 4-godzinny: 63 zł (normalny), 50 zł (ulgowy), 166 zł (rodzinny), 25 zł (kolejne dziecko)
  Skipass na 1 dzień: 79 zł (normalny), 63 zł (ulgowy), 208 zł (rodzinny), 32 zł (kolejne dziecko)
  Skipass 2-dniowy: 152 zł (normalny), 122 zł (ulgowy)
  Skipass 3-dniowy: 215 zł (normalny), 172 zł (ulgowy)
  Skipass 6-dniowy: 395 zł (normalny), 315 zł (ulgowy)
  Skipass wieczorny (po godz. 17): 35 zł

  Warunki narciarskie i pogoda w woj. małopolskim: BESKID Spytkowice, Bania, NOSAL Zakopane, Witów - SKI, Tylicz SKI, Słotwiny Krynica-Zdrój, Czarny Groń, Słotwiny Arena, Czorsztyn SKI, Muszyna-Wierchomla, Góra Parkowa, Szklana Góra, GrapaSki, Suche Ski Poronin, Kasina SKI, Gubałówka, Rusiń-ski, Henryk-Ski Krynica-Zdrój, Jaworki-Homole Szczawnica, Jurgów Ski, Kaniówka Białka Tatrzańska, Kasprowy Wierch, Palenica Szczawnica, Myślenice, Kotelnica Białczańska, Mosorny Groń, Małe Ciche, Magura Ski Park, Laskowa Ski, Jaworzyna Krynicka

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej