Serwis narciarski Serwis narciarski
  Ważne
  Ski & Sun Świeradów-Zdrój, czyli gondolą do nieba! [OPIS,...

  Ski & Sun Świeradów-Zdrój, czyli gondolą do nieba! [OPIS, TRASY, CENNIK, ATRAKCJE, NOCLEGI]

  Leszek Kosiorowski

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Trasa narciarska jest oceniana w środkowej części jako łatwa, a w dolnej i górnej jako średnia. Jej bardzo mocną stroną jest wspaniały krajobraz. Czynna

  Trasa narciarska jest oceniana w środkowej części jako łatwa, a w dolnej i górnej jako średnia. Jej bardzo mocną stroną jest wspaniały krajobraz. Czynna jest w godz. 9-16 i 18 do 22 (nocne jazdy). ©Tomasz Chmielowiec

  Narciarstwo zjazdowe w wersji bardzo wygodnej, wręcz luksusowej... Parkowanie na bezpłatnym parkingu, potem wjazd wygodną kolejką gondolową na górę i długi zjazd nartostradą długości niemal dwóch i pół kilometra. Ośrodek Ski & Sun w Świeradowie-Zdroju w Górach Izerskich zaprasza.
  Trasa narciarska jest oceniana w środkowej części jako łatwa, a w dolnej i górnej jako średnia. Jej bardzo mocną stroną jest wspaniały krajobraz. Czynna

  Trasa narciarska jest oceniana w środkowej części jako łatwa, a w dolnej i górnej jako średnia. Jej bardzo mocną stroną jest wspaniały krajobraz. Czynna jest w godz. 9-16 i 18 do 22 (nocne jazdy). ©Tomasz Chmielowiec

  Dla małych dzieci i początkujących wyciąg taśmowy, dla snowboardzistów i miłośników freestyle'a snowpark. Dla wszystkich w dolnej i górnej stacji kolei restauracje, a jeśli ktoś woli atmosferę górskiego schroniska, tuż obok górnej stacji bufet w schronisku Na Stogu Izerskim. Jeśli ktoś woli biegać na nartach niż zjeżdżać, na górze czeka na niego urokliwy, regularnie ratrakowany Izerski Szlak Cietrzewia, który prowadzi w najpiękniejsze zakątki polskiej części Gór Izerskich.


  Z powodu ochrony przyrody na stokach Stogu Izerskiego jest tylko jedna nartostrada, ale długa, szeroka i oświetlona. Wieczorem widoczna jest z odległości wielu kilometrów, gdy dojeżdża się w góry od północy.

  Trasa narciarska jest oceniana w środkowej części jako łatwa, a w dolnej i górnej jako średnia. Jej bardzo mocną stroną jest wspaniały krajobraz. Czynna jest w godz. 9-16 i 18 do 22 (nocne jazdy).

  Karnety na dzienne jazdy (9-16) kosztują 90 i 80 zł (ulgowe), a na nocne 70 i 60 zł. Za karnet 5-dniowy zapłacimy 380 i 340 zł. Opłaca się kupić bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwójki dzieci - dzienny kosztuje 320 złotych. Dziesięć wjazdów na orczyku w snowparku oznacza wydatek 20 zł, tyle samo kosztuje korzystanie z wyciągu taśmowego.

  Wypożyczenie kompletu sprzętu (narty, buty i kijki) na dzienne jazdy jest w cenie 55 zł, a dla dzieci 40 zł. Jeśli chcemy sprzęt wysokiej jakości - zapłacimy 70 zł. Za smarowanie nart wydamy 20, a za pełny serwis (szlifowanie, ostrzenie i smarowanie) - od 50 do 80 zł.  Najtańszy pokój dwuosobowy znaleźliśmy w cenie sto złotych. Im wyższy standard, tym drożej. W hotelu czterogwiazdkowym zaproponowano nam pokoje w cenie od około 400 złotych za dobę ze śniadaniem.

  Świeradów-Zdrój, pomimo wybudowania kolei gondolowej i nartostrady, nie stracił swojego uzdrowiskowego charakteru. Centrum miasteczka (nieco oddalone od kolei gondolowe) ma wiele uroku. Główna ulica została zamieniona na wygodny deptak z licznymi kawiarniami. Warto zajść też do odnowionego Parku Zdrojowego ze wspaniałym Domem Zdrojowym.

  Atrakcją może być też wypad samochodowy do Czech - do przejścia granicznego w Czerniawie jest tylko kilka kilometrów. Po czeskiej stronie wielu Polaków odwiedza efektowny zamek we Frydlancie. Franz Kafka, pisząc słynny Zamek, inspirował się tą budowlą. Bywał w tych stronach służbowo, jako pracownik firmy ubezpieczniowej.

  Zobacz też: Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie [OPIS, TRASY, CENNIK, ATRAKCJE, NOCLEGI]

  Zobacz też: Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?


  Warunki narciarskie i pogoda w woj. dolnośląskim: Zieleniec SKI Arena, Czarna Góra, SkiArena Szrenica, Świeradów Zdrój, Łysa Góra, Przy Górze Ski, Karpacz Biały Jar, Koziniec SKI Czarna Góra, Lądek Zdrój

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HAHAHA

  lump (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  trzeba rolniczych dotacji, tych milionowych, żeby przeciętny suweren co w we wrednym socjalizmie stać go było na górskie ceny, teraz mógł sobie popatrzeć jak bawi się nowa kapitalistyczna sól ziemi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej