Serwis narciarski Serwis narciarski
  Podlaska policja jeździ na nartach. Szelment i Rybno pod...

  Podlaska policja jeździ na nartach. Szelment i Rybno pod nadzorem (zdjęcia, wideo)

  (dj)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Podlaska policja będzie patrolować trzy ośrodki narciarskie w regionie
  1/16
  przejdź do galerii

  Podlaska policja będzie patrolować trzy ośrodki narciarskie w regionie ©KWP Białystok

  Jarosław Zieliński odwiedził Szelment. Tam podlaska policja zainaugurowała służbę patrolową na stokach WOSiR, Stacji Narciarskiej Rybno i Ośrodku Narciarskim „Dąbrówka” w Suwałkach.
  Podlascy policjanci rozpoczęli w sobotę służbę na zorganizowanych stokach narciarskich w Szelmencie w powiecie suwalskim i Rybnie w powiecie łomżyńskim.

  - Służba ta podyktowana jest troską o zapewnienie na ich terenie bezpieczeństwa i porządku - tłumaczy oficer prasowy podlaskiej policji.

  W Szelmencie, Rybnie oraz Ośrodku Narciarskim „Dąbrówka” w Suwałkach służbę będzie pełnić ośmiu policjantów, którzy zostali przeszkoleni z prawnych aspektów służby na stokach narciarskich, patrolowania przy użyciu sprzętu narciarskiego, korzystania ze sprzętu ratowniczego, pierwszej pomocy przedmedycznej i ewakuacji osoby poszkodowanej. Mundurowych będzie można spotkać w weekendy, w okresie nadchodzących ferii zimowych oraz doraźnie w trakcie spodziewanego większego ruchu turystycznego.

  Podczas inauguracji służby patrolowej w rejonach stoków narciarskich w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment oraz Stacji Narciarskiej Rybno podlascy policjanci rozstawili „niebieskie namioty”, w których dzieci mogły wziąć udział w konkursach plastycznych oraz uczestniczyć w zabawach organizowanych przez mundurowych.

  Dorosłym policjanci udostępniali materiały profilaktyczne, rozdawali elementy odblaskowe oraz informowali między innymi o tym, jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Odbyły się również pokazy tresury psów policyjnych oraz szkolenie udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez wolontariuszy z Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja z Łomży.

  Inauguracja była okazją do przedstawienia założeń ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Elementem projektu jest konkurs plastyczny „Stok nie jest dla bałwanów” adresowany do dzieci i młodzieży.  W inauguracji sezonu pełnienia służby na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment wzięli udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz.  Warunki narciarskie i pogoda w najpopularniejszych ośrodkach w Polsce: Cieńków Wisła, Czantoria Ustroń, Czarna Góra, Góra Żar, Jurgów Ski, Kasprowy Wierch, Kotelnica Białczańska, Muszyna-Wierchomla, Małe Ciche, Nowa Osada Wisła, Palenica Szczawnica, Słotwiny Arena, COS Skrzyczne, SON Szczyrk, SkiArena Szrenica, Zieleniec SKI Arena

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Narty za granicą