Serwis narciarski Serwis narciarski
  Ośrodek narciarski Rybnica Leśna - Andrzejówka. Stok Gwarek...

  Ośrodek narciarski Rybnica Leśna - Andrzejówka. Stok Gwarek i MuflonSki [WYCIĄGI, TRASY, CENY]

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ośrodek Narciarski Rybnica Leśna - Gwarek - MuflonSki - Andrzejówka
  1/6
  przejdź do galerii

  Ośrodek Narciarski Rybnica Leśna - Gwarek - MuflonSki - Andrzejówka ©fot. Muflon Ski/Gwarek/Facebook

  Ośrodek narciarski w Rybnicy Leśnej to dobre miejsce dla narciarzy położone tuż pod samym Wałbrzychem. Dociera tutaj nawet wałbrzyska komunikacja miejska. W Rybnicy Leśnej mamy do dyspozycji dwa stoki z wyciągami Muflon Ski i Gwarek. W pobliżu także kultowe schronisko Andrzejówka i mnóstwo tras biegowych do dyspozycji. Czym dokładnie dysponuje ośrodek narciarski Rybnica Leśna - Gwarek. Wyciągi i trasy narciarskie - sprawdź poniżej. U nas także widok z kamery na żywo - Andrzejówka 2017.
  W pobliżu Wałbrzycha (około 12 kilometrów) znajduje się schronisko Andrzejówka w Rybnicy Leśnej. Okolice schroniska słyną nie tylko z tras zjazdowych, ale też z tych do uprawiania narciarstwa biegowego. Od lat odbywa się tam znany w całym kraju Biegu Gwarków. Niestety w ostatnim czasie z powodu braku śniegu są problemy z organizacją tego masowego biegu. Pogoda ma też wpływ na funkcjonowanie wyciągów narciarskich. W pobliżu Andrzejówki są dwa miejsca, w których zostały ustawione.

  STACJA NARCIARSKA MUFLON SKI - TRASY ZJAZDOWE MUFLON SKI


  Pierwszym jest Stacja Narciarska Muflon Ski. Malownicze położenie na wysokości 850 m n.p.m. zapewnia nie tylko warunki do uprawiania narciarstwa, ale też piękne widoki. Są tam dwa wyciągi o długości 260 metrów. Obsługują kilka tras o długości około 500 m. Najdłuższa ma 700 m. Stok nie jest bardzo stromy i nadaje się dla średnio jeżdżących. Jest oświetlony i ratrakowany. Można tam pojeździć w godzinach od 10 do 20. Za 10 wjazdów zapłacimy 15 zł, a za godzinę korzystania z wyciągu - 13 zł.

  STOK NARCIARSKI GWAREK


  Niestety drugi wyciąg (orczykowy) o nazwie Gwarek, jest usytuowany na południowym stoku i często brakuje tam śniegu. Ma on 360 m długości (szerokość stoku 90 m) i jest oświetlony. W ostatnich sezonach nie był jednak czynny. Właściciele nie wiedzą jeszcze jak będzie w tym roku.

  RYBNICA LEŚNA - ANDRZEJÓWKA - KAMERA ONLINE - WIDOK Z KAMERY NA ŻYWO


  ANDRZEJÓWKA - RYBNICA LEŚNA - DOJAZD


  Kto wybierze się w okolice Andrzejówki, przekona się sam, że łatwo tam dotrzeć. Samochodem przez wałbrzyską dzielnicę Podgórze i Rybnicę Leśną. Do Rybnicy Leśnej z Wałbrzycha w soboty, niedziele i święta jeździ autobus komunikacji miejskiej (nr 12).

  RYBNICA LEŚNA - ANDRZEJÓWKA - WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU NARCIARSKIEGO


  W schronisku Andrzejówka funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Za wypożyczenie kompletu narciarskiego na cały dzień zapłacimy tam 35 zł, a na dwie godziny 25 zł. Inne ceny: komplet narciarski junior – dzień 30 zł (2 godz. 20 zł), narty biegowe komplet – dzień 35 zł (2 godz. 25 zł), komplet snowboardowy – 35 zł (2 godz. 25 zł), narty – 20 zł (2 godz 20 zł), buty – 15 zł ( 2 godz. 15 zł).

  W Andrzejówce można też zjeść i przenocować. Warunki są z pewnością przyzwoite, bo schronisko trzy lata temu zajęło pierwsze miejsce w Polsce w rankingu przygotowanym przez jedno ze specjalistycznych czasopism.

  Ceny za nocleg: pokój 2 - osobowy 28 – 38 zł, 4-osobowy 23 – 38 zł, 5,6 -osobowy – 23 – 38 zł. Noclegi trzeba zamawiać ze sporym wyprzedzeniem, bo zainteresowanie jest bardzo duże.  Warunki narciarskie i pogoda w woj. dolnośląskim: Zieleniec SKI Arena, Czarna Góra, SkiArena Szrenica, Świeradów Zdrój, Łysa Góra, Przy Górze Ski, Karpacz Biały Jar, Koziniec SKI Czarna Góra, Lądek Zdrój

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Narty za granicą