Serwis narciarski Serwis narciarski
  Goryczkowa otwarta dla narciarzy!...

  Goryczkowa otwarta dla narciarzy! Sezon na Kasprowym Wierchu w pełni

  krzyk/materiały prasowe

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Kasprowy Wierch, Hala Goryczkowa

  Kasprowy Wierch, Hala Goryczkowa ©media@pkl.pl

  W sobotę 14 stycznia została otwarta trasa Goryczkowa. Na szczycie Kasprowego Wierchu na fanów białego szaleństwa czeka ponad metr śniegu. Cała trasa jest w pełni naśnieżona i przejezdna dla narciarzy dzięki intensywnym opadom i zakończeniu prac przygotowujących stoki do jazdy.
  Kasprowy Wierch, Hala Goryczkowa

  Kasprowy Wierch, Hala Goryczkowa ©media@pkl.pl

  Trasy w dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej to jedyne miejsca w Polsce, w których możliwa jest jazda na nartach w prawdziwie alpejskich warunkach na naturalnym śniegu. Ośrodek Kasprowy Wierch znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w związku z tym nie jest możliwe sztuczne dośnieżanie terenów dla narciarzy. Oprócz naturalnego śniegu i mrozu, otwarcie tras na Kasprowym Wierchu wymaga odpowiedniego przygotowania terenów zjazdowych, zgodnie z wytycznymi TPN. Przy odpowiednich opadach i ujemnych temperaturach sezon na Kasprowym może potrwać aż do maja.

  Bez kolejki do kolejki

  Otwarcie jedynych w Polsce zjazdowych terenów o charakterze alpejskim co roku jest przyjmowane z entuzjazmem. By szybko dostać się na stok i nie stać w kolejce do kolejki, wystarczy kupić skipassy wcześniej, przez internet. Trzeba zarejestrować się na stronie www.pkl.pl i odebrać kartę PKLpass, która będzie służyła przez wiele sezonów. PKLpassy można dostać bezpłatnie w Biurach Obsługi Klienta PKL, w kasach oraz w biletomatach lub zamówić na stronie www.pkl.pl. Karta obowiązuje w ośrodkach Kasprowy Wierch i Gubałówka w Zakopanem, Jaworzyna Krynicka i Góra Parkowa w Krynicy Górskiej oraz na Palenicy w Szczawnicy i Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

  - Dla zarejestrowanych użytkowników naszego programu PKLpass w tym sezonie przygotowaliśmy 10 procent zniżki na zakup wybranego skipassa, np. na Kasprowy Wierch, ale również na pozostałe stacje Grupy PKL – mówi Patryk Białokozowicz.

  PKL uruchomiły także aplikację mobilną, dzięki której można sprawdzać ceny i promocje dotyczące Kasprowego Wierchu i pozostałych ośrodków firmy oraz warunki narciarskie i pogodowe w ośrodkach – wszystko przez smarfona. Już wkrótce aplikacja umożliwi także doładowanie PKLpass przez telefon.

  Trwają również prace nad przyłączeniem ośrodka Kasprowy Wierch do wspólnego karnetu Góral Skipass.  Warunki narciarskie i pogoda w woj. małopolskim: BESKID Spytkowice, Bania, NOSAL Zakopane, Witów - SKI, Tylicz SKI, Słotwiny Krynica-Zdrój, Czarny Groń, Słotwiny Arena, Czorsztyn SKI, Muszyna-Wierchomla, Góra Parkowa, Szklana Góra, GrapaSki, Suche Ski Poronin, Kasina SKI, Gubałówka, Rusiń-ski, Henryk-Ski Krynica-Zdrój, Jaworki-Homole Szczawnica, Jurgów Ski, Kaniówka Białka Tatrzańska, Kasprowy Wierch, Palenica Szczawnica, Myślenice, Kotelnica Białczańska, Mosorny Groń, Małe Ciche, Magura Ski Park, Laskowa Ski, Jaworzyna Krynicka

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Narty za granicą