Serwis narciarski Serwis narciarski
  Góra Kamieńsk [WYCIĄGI I TRASY]

  Góra Kamieńsk [WYCIĄGI I TRASY]

  Redakcja

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Góra Kamieńsk [WYCIĄGI I TRASY]
  1/11
  przejdź do galerii
  Ośrodek Sportu i Reakreacji Góra Kamieńsk położony jest w centralnej Polsce (woj. łódzkie, pow. bełchatowski). Dysponuje najdłuższym stokiem narciarskim w tej części kraju. U podnóza stoku zlokalizowane są punkty gastronomiczne, szkoły narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego. Ośrodek zlokalizowany jest w sąsiedztwie drogi krajowej nr 1 w województwie łódzkim, na wysokości miejscowości Kamieńsk (15 km od Piotrkowa Tryb. w kierunku Katowic).
  W ośrodku sa trzy trasy narciarskie. Główna trasa ma długość 760 metrów, szerokość od 30 do 150m, różnica wzniesień to 123m. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany, ratrakowany.

  Trasa nr 1 ma długośc ponad 700 metrów, jest zlokalizowana z prawej strony stoku, patrząc z dołu stoku znajduje się po prawej stronie wyciągu krzesełkowego.


  Trasa nr 2 to główna część stoku, jej długość to około 700 m.

  Trasa nr 3 - wysiadając z dłuższego wyciągu talerzykowego i kierując się w prawo, na główną część stoku, znajdziemy się na trasie nr 3 o długości 700 metrów. Wysiadając z krótkiego wyciągu talerzykowego znajdziemy się na trasie nr 3 w jej dolnej części o długości 160 metrów.

  Jest jeszcze mała trasa z lewej strony wyciągów talerzykowych, z której korzystają początkujący narciarze, dzieci i saneczkarze. Nie jest to jednak oficjalna trasa wytyczona przez OSIR.  Góra Kamieńsk - WYCIĄGI


  Wyciągi są czynne w godz. 9 - 21, przez cały tydzień

  Na stoku dostępne są trzy wyciągi:
  1. Kolej linowa - wyciąg krzesełkowy. Przepustowość kolejki to około 2000 osób na godzinę.
  2. Wyciąg orczykowy ma długość. 700 metrów, orczykiem na górę może dostać się w ciągu godziny ok. 800 osób.
  3. Wyciąg talerzykowy - jest najkrótszy - ma ok. 160 metrów długości, może przewieźć w ciągu godziny ok. 600 osób.  Warunki narciarskie i pogoda w najpopularniejszych ośrodkach w Polsce: Cieńków Wisła, Czantoria Ustroń, Czarna Góra, Góra Żar, Jurgów Ski, Kasprowy Wierch, Kotelnica Białczańska, Muszyna-Wierchomla, Małe Ciche, Nowa Osada Wisła, Palenica Szczawnica, Słotwiny Arena, COS Skrzyczne, SON Szczyrk, SkiArena Szrenica, Zieleniec SKI Arena

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Narty za granicą