Nareszcie! - mogą powiedzieć juniorzy starsi Cracovii

Cracovia - Korona 2:1
Cracovia - Korona 2:1 cracovia.pl
Juniorzy Cracovii odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo. Choć przegrywali 0:1. "Pasy" pokonały Koronę Kielce 2:1, którą prowadzi były trener juniorów Cracovii Andrzej Paszkiewicz.

Krakowianie mieli kilka szans przed przerwą, m.in. Rózga strzelał z wolnego nad poprzeczką, ale nie udawało im się zdobyć gola. Aktywny był Doba, ale mijał się z piłką. Ni z tego, niż owego „Pasy” straciły gola w 34 min – Szyptur wprawdzie odbił piłkę po pierwszym uderzeniu, ale wobec dobitki Kowalskiego był bezradny.

Golkiper krakowian uratował ich przed przerwą, broniąc w sytuacji sam na sam. Gospodarze mogli wyrównać w w 51 min ale piłkę po strzale Pestki rywale wybili z linii bramkowej. Wreszcie udana akcja „Pasów” przyniosła im gola w 55 min – dośrodkowanie strzałem głowa sfinalizował Dziewicki.

W 71 min gospodarzom dopisało szczęście, bo od utraty gola uratował ich słupek. Chwilę potem miejscowi wyszli z kontrą, którą zakończył Doba. Ten zawodnik w 78 min zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. „Pasy” kończyły więc mecz w dziesiątkę.

Cracovia – Korona Kielce 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kowalski 34, 1:1 Dziewicki 55, 2:1 Doba 75.
Cracovia: Szyptur - Pestka, Janeczek (46 Dziewicki), Zgłobik – Rózga (86 Mazur), Sowiecki, Bzdyl (90 Donda), Czerwiński (84 Wrona) – Wierzbicki (60 Piekarz), Doba, Bałaszek (46 Pleskot)