MŚ 2018. Japonia - Senegal. Co za mecz! Japończycy nie załamali się straconymi golami i doprowadzili do remisu

Keisuke Honda
Keisuke Honda By Keisuke_Honda.jpg: Tsutomu Takasuderivative work: Sidik iz PTU (talk) - Keisuke_Honda.jpg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8969604
Na mundialu 2018 trwa mecz Japonia - Senegalem. Do przerwy był remis 1:1. W II połowie przewagę mieli Japończycy, ale to Senegal zdobył gola. Rywale szybko wyrównali. Mecz skończył się wynikiem 2:2.

W 71 min po podaniu Mane w pole karne, wzdłuż bramki zagrał Sabaly, piłkę trącił jeszcze Niang, a całość mocnym strzałem zamknął Wague. W 78 było już 2:2, Inui spod linii końcowej wypatrzył w polu karnym doświadczonego Hondę, a ten okazji nie zmarnował. To 37. trafienie 32-letniego zawodnika w reprezentacji.

W I połowie prowadzenie dla Senegalu uzyskał Mane. W 11 min wykorzystał błąd bramkarza, który piąstkując piłkę, trafił nią w lidera Lwów Terangi. Japończycy wyrównali w 34 min. Po dalekim zagraniu z własnej połowy okazję wykorzystał Inui, celnym technicznym uderzeniem z pola karnego w dalszy róg.