Przejście oddaj pieszym, czyli kolejna akcja policji

  Przejście oddaj pieszym, czyli kolejna akcja policji

  Policja.pl / KWP w Katowicach

  Aktualizacja:

  Przejście oddaj pieszym, czyli kolejna akcja policji

  ©Anna Kurkiewicz

  Śląska drogówka w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego zainicjowała kolejne przedsięwzięcie. Jest ono dedykowane pieszym, ale także pozostałym użytkownikom dróg, którzy w ogromnej mierze wpływają na bezpieczeństwo niezmotoryzowanych.
  Przejście oddaj pieszym, czyli kolejna akcja policji

  ©Anna Kurkiewicz

  Kampania "Przejście oddaj pieszym" ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i szczególną troskę o tę grupę użytkowników dróg, która narażona jest na potrącenia nawet na pasach. Jak pokazują dane statystyczne z ostatnich kilku lat, zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych, w których zawinił kierowca, miała miejsce w obszarze zabudowanym. Niepokojący jest fakt, że do wielu z tych potrąceń doszło w miejscach, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie, czyli na „zebrach”.


  „Przejście oddaj pieszym” to nowa profilaktyczna akcja dotycząca bezpieczeństwa drogowego. Śląscy policjanci są wspierani przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Stróże prawa zwracają tym razem szczególną uwagę na zagrożenia czyhające na pieszych ze strony kierowców. Wszystko po to, by uzmysłowić użytkownikom dróg, jak istotne jest ich bezpieczeństwo. Podjęte przez policjantów działania poparł drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła, który stał się twarzą kampanii, podobnie jak polski kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz.

  W promocję bezpieczeństwa włączono też dzieci, które wraz z policjantami "drogówki" sprawdzały czy osoby siedzące za kierownicą przepuszczają wszystkich na pasach. Kierowcom respektującym przepisy ruchu drogowego dzieci wręczały podziękowania - własnoręcznie namalowane plakaty z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Akcja spotkała się z życzliwością zarówno u kierowców, którzy chętnie odbierali od dzieci ich prace, chwaląc ich zapał i zaangażowanie w szerzenie bezpieczeństwa na drogach, jak również u samych uczniów, którzy z chęcią wzięli udział w akcji. Ich postawa jest cenna dla mieszkańców miasta, bo promuje życie i zdrowie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   akcja i koniec

   współczesny głupek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   a potem wolna amerykanka i starych i młodych pedalistów.

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama