Ważne
  Paraliż drogowy. Bronowice się zakorkowały

  Paraliż drogowy. Bronowice się zakorkowały

  Zdjęcie autora materiału
  Piotr Ogórek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Paraliż drogowy. Bronowice się zakorkowały
  1/25
  przejdź do galerii

  ©Anna Kaczmarz

  Pierwszy roboczy dzień zamknięcia ulicy Armii Krajowej był wyjątkowo ciężki dla mieszkańców. Jest szansa, że ulica zostanie udrożniona już w środę.

  Jesteś świadkiem utrudnień na drodze? Daj nam znać! Poinformujemy innych Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!
  • Przyślij je na adres internet@gk.pl;
  • Wyślij za pomocą Facebooka: Gazeta Krakowska
  • Oznacz nas @gaz_krakowska we wpisie na Twitterze
  • Wpisz komentarz na forum pod artykułem;


  - Normalnie z ronda Ofiar Katynia do przystanku na ulicy Zarzecze jedzie się autobusem kilka minut. Teraz objazdami aż 49. To absurd. Jak mam dowieźć dzieci do szkoły w tym czasie? - irytuje się pani Małgorzata, mieszkanka Bronowic. Ulica Armii Krajowej planowo ma być zamknięta do niedzieli, ale możliwe jest szybsze otwarcie.

  To wszystko efekt modernizacji trasy kolejowej E30 na odcinku między stacjami Mydlniki i Kraków Dworzec Towarowy. W piątek późnym wieczorem kolejarze zamknęli przejazd ul. Armi Krajowej pod wiaduktem kolejowym, który ma być rozebrany. Zamknięcie jednej z głównych arterii miasta spowodowało wielkie utrudnienia już w weekend, ale apogeum nastąpiło wczoraj. Korkowały się wszystkie boczne ulice, na które skierowali się kierowcy. Najgorsza sytuacja panowała na ul. Katowickiej i Zielony Most. Tą trasą podróżują również miejskie autobusy, w tym zastępcza linia 772.

  - Po co uruchamia się dodatkową linię, na co przecież idą miejskie pieniądze, gdy ta praktycznie nie funkcjonuje, bo pokonuje krótki odcinek kilkadziesiąt minut - dziwi się pani Małgorzata.
  22 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  Autobus w pobliżu Barbakanu, rok 1932.http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/84310/

  Dawne autobusy w Krakowie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Autobus Śląskich Linii Autobusowych (Katowice-Kraków) na dworcu przy placu św. Ducha.
  http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/143580/ ©Narodowe Archiwum Cyfrowe


  Wyjątkowo trudna jest sytuacja na lewoskręcie z ulicy Radzikowskiego w Katowicką. Światła palą się tam bardzo krótko, przejechać zdąży raptem jedno auto. A to trasa, którą jeżdżą autobusy. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu nie zamierza jednak nic z tym zrobić. Urzędnicy radzą kierowcom dłuższą trasę objazdową.

  - Otwarty jest przejazd ulicą Łupaszki, więc kierowcy powinni jechać dalej do Tetmajera - mówi Piotr Hamarnik z ZIKiT-u.

  Urzędnicy liczą, że kolejarze skończą wcześniej niż zapowiadali prace przy wiadukcie.

  - Czekamy na decyzję PKP Polskich Linii Kolejowych. Na razie usłyszeliśmy, że być może uda się szybciej zakończyć pracę i udrożnić Armii Krajowej już w środę o godzinie 18 - zaznacza Piotr Hamarnik.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Misiewicz by lepiej tego nie wymyślił

  mieszkaniec i kierowca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Rydla można było zamknąć po otwarciu Armii Krajowej tam pośpiechu nie widać...za to na skrzyżowaniu Rydla/Bronowicka zmieniono organizację ruchu malując jezdnię, ale kierowcy tego nie widzą i...rozwiń całość

  Rydla można było zamknąć po otwarciu Armii Krajowej tam pośpiechu nie widać...za to na skrzyżowaniu Rydla/Bronowicka zmieniono organizację ruchu malując jezdnię, ale kierowcy tego nie widzą i zajeżdżają sobie drogę...zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY