MPK kupiło kolejne autobusy hybrydowe [ZDJĘCIA]

  MPK kupiło kolejne autobusy hybrydowe [ZDJĘCIA]

  (KLAS)

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  MPK kupiło kolejne autobusy hybrydowe [ZDJĘCIA]
  1/25
  przejdź do galerii

  ©Fot. Anna Kaczmarz

  Komunikacja. We wtorek na krakowskich ulicach pojawiło się 12 nowych autobusów hybrydowych, które wyjechały na linie 139, 171, 174 i 501.
  - Nie tylko konsekwentnie poprawiamy komfort jazdy dla pasażerów, ale i dbamy o jakość powietrza, zamawiając takie pojazdy, które spełniają najwyższe normy środowiskowe - mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

  W sumie w ciągu 2016 i 2017 roku przybędzie łącznie około 200 nowych, ekologicznych autobusów. Pojazdy z napędem hybrydowym składają się z silników elektrycznych i niewielkiego silnika spalinowego, dzięki czemu spełniają najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6.

  - Pojazdy są wyposażone w klimatyzację, monitoring, automaty biletowe i nowoczesny system informacji pasażerskiej, złożony z głosowego zapowiadania przystanków i tablic elektronicznych wyświetlających trasę przejazdu - opowiada Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK w Krakowie.

  Nowe pojazdy dla komunikacji miejskiej w Krakowie wyprodukowała firma Solaris Bus & Coach SA, która dostarczyła 12 nowych 18-metrowych autobusów hybrydowych za ponad 25 mln złotych.

  Zakup autobusów hybrydowych jest w ponad 80 proc. dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Oprócz pojazdów hybrydowych MPK w ramach tego projektu kupiło 60 autobusów 12-metrowych, 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania oraz 15 autobusów typu midi o długości ok. 8,5 metrów. Nowy tabor ma przyczynić się do poprawy jakości powierza w Krakowie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nieprawdopodobne

  Burmistrz Nowej Huty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Hurtowe zakupy taboru autobusowego,wzmocnienia kursow komunikacji tramwajowej,wniosek o dofinansowanie studium wykonalnosci metra- przypadek za akurat teraz czy strach przed nowym elektoratem?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mułowate.

  Zgłoś naruszenie treści

  HYbryda jest o wiele wolniejsza od autobusy spalinowego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Elektryczne

  Gie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  A dlaczego w takich autobusach nie stosuje się CNG? Chyba równie ekologiczne a na pewno tańsze. Na dodatek gdyby MPK zrobiło stacje CNG to i krakowscy kierowcy przerzuciliby się na ten rodzaj gazu....rozwiń całość

  A dlaczego w takich autobusach nie stosuje się CNG? Chyba równie ekologiczne a na pewno tańsze. Na dodatek gdyby MPK zrobiło stacje CNG to i krakowscy kierowcy przerzuciliby się na ten rodzaj gazu. Czy ktoś z władz miasta zastanawiał się na CNG czy od razu przyklepano autobusy elektryczne?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  linia 171

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Naprwwde na 171 on jedzie z pleszowa na jakieś wsi tovjest 18m autobus chyba jakis blad

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY