Kraków. Czerwcowe remonty dróg i chodników

  Kraków. Czerwcowe remonty dróg i chodników

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Dybała

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. Czerwcowe remonty dróg i chodników
  Sezon prac drogowych ruszył pełną parą. W Śródmieściu dobiegają końca dwa remonty: wymiana nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Starowiślnej oraz remont zatoki autobusowej na alei Słowackiego (przy ul. Karmelickiej).
  Kraków. Czerwcowe remonty dróg i chodników
  Trwa również wymiana nawierzchni tłuczniowej na ulicach Malinowej, ul. Grabczaka i ul. Chełmońskiego. Natomiast na ul. Doktora Twardego, na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Mackiewicza, skrzyżowaniu ul. Łokietka i ul. Gaik oraz przy ul. Opolskiej (przy stacji Statoil) – kładzione są nowe chodniki z obniżonymi krawężnikami na przejazdach rowerowych. Prace trwają obecnie także na ul. Czarnowiejskiej, gdzie na odcinku od ul. Konarskiego do ul. Urzędniczej i od nr 97 do al. Kijowskiej, wymieniany jest stary chodnik. Wszystkie te zadania mają się zakończyć w czerwcu.

  Na Zwierzyńcu na ul. Prusa trwa remont chodnika i okienek drzew; na ul. Starowolskiej utwardzane są pobocza. Na ul. Pylnej, ul. Zygmunta Starego, ul. Emaus, ul. Zakamycze i ul. Skibowej wymieniana jest nawierzchnia tłuczniowa. Na ul. Kosmowskiej trwa remont nawierzchni w rejonie ul. Rzepichy. Tutaj zakończenie prac przewidziane w połowie czerwca.

  W Podgórzu natomiast dobiega końca remont krawężników na Kapelance, a na ul. Jugowickiej - chodnika. Wymieniana jest także nawierzchnia jezdni na ul. Jugowickiej, w rejonie skrzyżowania Gałęzowskiego i Boratyńskiego, na ul. Górskiej, oraz chodnik na ul. Snycerskiej (odcinek od ul. Prostej do Gersona). Dobiega końca remont nawierzchni jezdni na ul. Konopnickiej (rejon Ronda Matecznego w kierunku mostu Grunwaldzkiego). Na ul. Pod Kopcem kończy się remont nawierzchni i chodnika.

  W Nowej Hucie obecnie prowadzona jest wymiana chodnika wewnątrz osiedla Zielonego, nawierzchni ścieżki rowerowej na al. Jana Pawła II oraz remont nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Pokrzywki.

  17 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Krakowskiej

  Mistrzejowice. 1978 r.

  Z archiwum: życie codzienne w Nowej Hucie [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Telewizor w mieszkaniu państwa Tabisiów, 1967 r. ©Archiwum Gazety Krakowskiej
  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, NaszeMiasto
  >>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy remont Białoprądnickiej???

   Kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A kiedy remont skrzyżowania Piaszczystej i Białoprądnickiej? Powstają w okolicy nowe osiedla, główna droga do Zielinek, w szczycie 2000 pojazdów na godzine. A skrzyżowanie nie pamięta remontu,...rozwiń całość

   A kiedy remont skrzyżowania Piaszczystej i Białoprądnickiej? Powstają w okolicy nowe osiedla, główna droga do Zielinek, w szczycie 2000 pojazdów na godzine. A skrzyżowanie nie pamięta remontu, dziura na dziurzezwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama