Gra światła i kolorów. Teraz także w samochodach

  Gra światła i kolorów. Teraz także w samochodach

  Bartosz Gubernat; Cykl powstał we współpracy z marką Skoda

  Aktualizacja:

  Gra światła i kolorów. Teraz także w samochodach
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Skoda

  W dzisiejszych czasach światło coraz częściej wykorzystuje się dla poprawy walorów estetycznych. Architekci stosują go do efektownego oświetlenia budynków i pomieszczeń. Tymczasem producenci samochodów coraz częściej grę świateł stosują do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery wewnątrz pojazdu.
  Nowe możliwości otworzyła przed producentami samochodów technologia LED. Diody to materiał bardzo wdzięczny. Można w dowolny sposób manipulować ich barwą, mocą, a dzięki niewielkim rozmiarom ich montaż jest możliwy w zasadzie wszędzie. Co istotne, tego tu oświetlenie charakteryzuje się niezwykle niskim poborem energii.

  Diody są w tej chwili powszechnie stosowane przede wszystkim do produkcji świateł zewnętrznych.
  Używa się ich m.in. do oświetlenia reflektorów do jazdy dziennej. Także tylne lampy coraz częściej świecą dzięki technologii LED. Dzięki temu światłą wyglądają coraz bardziej efektownie i nie wymagają tak częstej wymiany żarówek.

  Skoda
  Jednym z producentów, który odważnie stawia na technologie LED jest Skoda. Stosuje ją zarówno w produkcji reflektorów zewnętrznych, jak i ostatnio do oświetlenia wnętrza. Ciekawą nowością jest tu dyskretne oświetlenie „Ambiente” – dla deski rozdzielczej, podłogi i obudowy drzwi. Kolorowe światło można dostosować do swoich potrzeb, zarówno pod względem barwy, jak i intensywności. Włączenie oświetlenia następuje automatycznie po otwarciu drzwi pojazdu. Wyłącza się zaraz po zaryglowaniu samochodu, lub po 30 sekundach przy wyłączonym zapłonie.

  Oświetlenie „Ambiente” jest dostępne dla modeli Superb III, Octavia III po faceliftingu i Kodiaq, wyposażonych w system infotainment Columbus, Amundsen lub Bolero. Wprowadza do kabiny niepowtarzalną atmosferę z pomocą palety dziesięciu barw do wyboru.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY